Zavrieť

Porady

neopravnene pozicane auto

ahoj, moj spolubyvajuci si zobral bez dovolenia moje auto ( kluce visia na chodbe) a zrazil srnku, pricom rozbil svetlo a blatnik. viete mi poradit ako mozem vymahat nahradu skody, alebo cim mu mozem pohrozit, ak to neda opravit? dakujem
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Zobral bez tvojho vedomia = odcudzenie (a je jedno, či kľúče boli na klinci, alebo vo vrecku).
Pohroz mu súdom - ak vozidlo na vlastné náklady nedá do pôvodného stavu. Je to predsa poškodzovanie cudzej veci v súčinnosti s odcudzením vozidla a jeho neoprávneným užívaním. A to by okrem zaplatenia škody, mal na krku ešte flajter (a možno i zápis v registri trestov). Je tiež podstatné, či to riešili policajti (len dúfam, že papiere od vozidla si nemal v aute ) - ak by nemal papiere od vozidla ----- ajajaj - už by poliši sa začali veľmô zaujímať......
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
peknekamaratstvo peknekamaratstvo

peknekamaratstvo je offline (nepripojený) peknekamaratstvo

vdaka...volal samozrejme policajtov...je sofer z povolania...vsetko spisali aj im nechal na seba cislo... v aute bol papierovy technicak, aj ho upozornili ze nema plastovy...ten som mala ja u seba
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ty si stým nájomníkom v nejakom vzťahu?...že je taký drzý?neplatí nájomné na čas a zoberie si kľúče od auta...
0 0
peknekamaratstvo peknekamaratstvo

peknekamaratstvo je offline (nepripojený) peknekamaratstvo

poznam ho 6 rokov, je to kamarat....ale tymto prekrocil vsetky hranice a mam toho ozaj dost
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No ako pozerám - zobral auto bez dovolenia, potom problém s http://www.porada.sk/t229722-vymahan...ml#post2450587 - nie je to náhodou jedna a tá istá osoba, čo sa takto "baví" na tvoj účet?
Lebo ak áno - kamarátstvo je odtiaľ-potiaľ, za tým "potiaľ" už nastupuje polícia a súd.

Alebo obetovať 100€ - dvaja hrubokrkí - a problém bude vyriešený........
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Aky pekny nazov si dala teme. Ale ja by som to skor nazvala kradez a poskodenie cudzej veci!
Kamarad moze byt rad, ze si ho neudala na Policii za kradez.
Takze nech pekne zaplati opravu /daj mu nejaky termin/,ak sa bude branit nahlas na Policii trestny cin kradeze a nahradu za skodu mozes vyzadovat aj cez sud,potom to kamarata vyjde ovela drahsie.
A takeho cloveka by som urcite viac kamaratom nenazyvala, kamarati si maju doverovat a nie si kradnut veci...
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No - je to holka - preto sa nechala asi "ukecať". Mne by toto urobil "kamarát" - šľohnúť auto a roztrepať ho, potom neplatiť za byt - len RAZ by to skúsil...... kua - iné starosti by mal (okrem súdu a polišov...)
0 0
peknekamaratstvo peknekamaratstvo

peknekamaratstvo je offline (nepripojený) peknekamaratstvo

ak boli kluce volne dostupne, nemoze to byt kradez....navyse auto si obcas pozical, ale vzdy sa pytal....a mne nejde o to, dostat ho na sud...ma dost problemov aj bezo mna...mne ide o to , aku formu dat nejakej pisomnej dohode o tom do kedy to auto opravi...ako sa to nazve...nejake mimosudne vyrovnanie, alebo co?
0 0
peknekamaratstvo peknekamaratstvo

peknekamaratstvo je offline (nepripojený) peknekamaratstvo

aj keby som mu to auto rovno dovolila, musi byt nejaka zodpovednost, ked ho on rozbil...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

peknekamaratstvo
aj keby som mu to auto rovno dovolila, musi byt nejaka zodpovednost, ked ho on rozbil...
A aj je! Aj keby si mu ho požičala - je povinný požičanú vec vrátiť neporušenú - a to on neurobil. Ak bude sa stavať na zadné - súd - tr.čin poškodzovania cudzej veci. V rozhodnutí sa môže dať i to, že bude povinný zaplatiť všetky škody, prípadne preplatiť opravu.... a dáš ho opraviť. A ak nebude "spolupracovať" (po právoplatnosti rozhodnutia súdu) - šup to exekútorovi - a to ho vyjde omnoho drahšie (veď to zistí, až v banke mu zasvieti blokovanie účtu).

A čítam - zrazil srnku - aby ho ešte poľovníci neobháňali......
0 0
peknekamaratstvo peknekamaratstvo

peknekamaratstvo je offline (nepripojený) peknekamaratstvo

zavolal policiu....vsetko spisali...takze o polovnikov by som sa nebala a nestarala ... tam nechal svoje cislo....a to s tym sudom vdaka...len este predtym ako ho dam na sud by som sa s nim rada dohodla pisomne na tom ze dajme tomu do 20teho to da opravit...len neviem ako nazvat tu pisomnu dohodu....co v nej musi byt
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Môžeš postupovať aj takto - uznanie viny a poškodenie majetku písomnou formou, podmienka - uvedenie vozidla do pôvodného stavu. Určenie lehoty: On by to musel podpísať. Urobiť dvojmo! Aby sa on nevyhováral, že sa niečo dopísalo.
A lehota - pochybujem, že do 20-tého ti to opravia - jedine, žeby on mal tam tlačenku.....
1 0
peknekamaratstvo peknekamaratstvo

peknekamaratstvo je offline (nepripojený) peknekamaratstvo

on je sofer z povolania, plus mechanik...plus ma pristup do garazi....aj prezuval mi auto sam....a diely dokaze zohnat....je to stare auticko....takze pohoda...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

peknekamaratstvo
on je sofer z povolania, plus mechanik...plus ma pristup do garazi....aj prezuval mi auto sam....a diely dokaze zohnat....je to stare auticko....takze pohoda...
.....no ked je to pohoda tak o čo vlastne ide???
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lujza.j
peknekamaratstvo
on je sofer z povolania, plus mechanik...plus ma pristup do garazi....aj prezuval mi auto sam....a diely dokaze zohnat....je to stare auticko....takze pohoda...
.....no ked je to pohoda tak o čo vlastne ide???
Presne tak, nech sa stará.... ale nechaj si podpísať lajstro aj s lehotou vykonania, aby si bola krytá.
0 0
peknekamaratstvo peknekamaratstvo

peknekamaratstvo je offline (nepripojený) peknekamaratstvo

pohoda v tom, ze manualne to vie opravit....uz len to s nim spisat...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
peknekamaratstvo
on je sofer z povolania, plus mechanik...plus ma pristup do garazi....aj prezuval mi auto sam....a diely dokaze zohnat....je to stare auticko....takze pohoda...
.....no ked je to pohoda tak o čo vlastne ide???
...normál zíram ...
Začiatok témy ako keby sa jednalo o BMW rady 5 ...
Naraz ide o nejakú šunku ...a že vraj pohoda ...

No neviem , neviem ...ale keby mne bez dovolenia aj člen rodiny šáhol na moje veci ???
Hm .....
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

tym ze volal policajtov a je o tom záznam je uplne jasne dokazane kto sposobil skodu ... z toho sa uz nevykruti ...
jednoducho daj auto opravit na vlastne naklady (predpokladam ze nemas havarijne poistenie) a pisomne ho vyzvi na úhradu/preplatenie faktury ... ked odmietne, pomôže ti súd
0 0
peknekamaratstvo peknekamaratstvo

peknekamaratstvo je offline (nepripojený) peknekamaratstvo

nejde o to ci bmw...ale o to ze sa to kopi....dakujem vsetkym za rady
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

peknekamaratstvo
ak boli kluce volne dostupne, nemoze to byt kradez...
..
Na to si ako prisla? Je nieco ine nechat kluce vo dverach auta stojaceho na ulici a nieco ine je ich mat volne polozene vo svojom byte.
To kto si schovava kluce vo svojom byte? Ved to nie je verejny priestor,ale sukromny priestor majitela vozidla. Takze tvrdim ze je to kradez!!!

Aj keby mi moje decko zobralo kluce od mojho auta bez mojho vedomia, tiez je to kradez! A ziadnu rolu by nehralo, ze som kluce mala doma volne polozene a nie niekde schovane v trezore
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať