Zavrieť

Porady

PHM nakupene v Cechach

Caute!
Chcem sa spytat na PHM nakupene v Cechach ak mame blocky s ceskou DPH. Ak sa rozhodnem ze neuplatnim institut vratenia DPH mozem celu sumu zauctovat do nakladov na ucet 503, alebo len zaklad bez DPH a DPH nikde?

Thank
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Keď mám české bločky za materiál a chcem ich použiť do účtovníctva ako náklad pre neplatcu DPH na prepočet použijem kurz zo dňa kedy bol materiál kúpený??

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    To nie je o registrácii. Môžeš si žiadať vrátenie DPH, aj keď nie si registrovaný pre DPH, ak sú splnené niektoré podmienky. Myslím, že tam majú nejakú minimálnu sumu.
    Ale v každom prípade, ak sa nerozhodnete vyžiadať si v Prahe dph, tak celý bloček, vrátane DPH vstupuje do nákladov.
    A prečo phm učtujete cez 503? Mala by sa účtovať na 501.

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    Dik za odpoved.
    Na 501? To pocujem prvykrat. Ved 503 su ostatne neskladovatelne dodavky.Tam uctujeme vsetky PHM.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    No neviem, nech sa vyjadrí aj niekto iný, ale ja to stále účtujem už roky rovnako na 501 a ešte som sa s účtovaním na 503 nestretla. Podľa mňa je neskladovateľnou dodávkou napríklad plyn. V prípade phm sa podľa mňa jedná o materiál, nie neskladovateľnú dodávku... Aj samotná logika mi dáva, že phm sa skladovať dá. Keď nie v nádrži, tak v kanistri.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Na 501 je správne, tam patria aj pohonné látky, pozri Cenigovú. Účet 503 je spotreba ostatných neskl. dodávok

    Kirk je offline (nepripojený) Kirk

    Kirk
    DIK!Mas pravdu. Mali sme chybu v uctovnej osnove. Predpokladam ze ak sa jazdi na plyn tak tiez na 501.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kirk
    Dik za odpoved.
    Na 501? To pocujem prvykrat. Ved 503 su ostatne neskladovatelne dodavky.Tam uctujeme vsetky PHM.
    Spotreba PHM jednoznačne 501AE.

    PHM nakupene v Cechach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.