Zavrieť

Porady

Moze mi zamestnavatel znizit hodinovu mzdu v priebehu mesiaca a nadobudnut platnost skor ako mi to oznamil?

Dobry den,
od jula 2013 som zamestnana na dohodu o pracovnej cinnosti ako brigadnicka.V zmluve mam napisanu mzdu 2,50€ na hodinu brutto,ale so zamestnavatelom som bola dohodnuta na 4€ na hodinu netto az do novembra .18.novembra ked som si bola pre vyplatu za oktober mi zamestnavatel povedal ze mi znizuje mzdu na 3,50€ na hodinu netto a platnost to nadobuda uz od 1.novembra(cize pol mesiaca dozadu).
Chcem sa spytat ci ma na to pravo a ak nie tak ako by mi mal vyplatit mzdu za november.Ci do 18.novembra by mi mal dat 4€ na hodinu a od 18.novembra 3,50€ na hodinu.

Za odpoved vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Platit ta ma podla zmluvy, to, co je v zmluve, mozes aj vymahat. Ak ti platil viac, bolo dobre pre teba, ale ak k tomu nemas ziadny podklad, nemozes ziadat doplatit nic, co nemas dohodnute v zmluve.

    Moze mi zamestnavatel znizit hodinovu mzdu v priebehu mesiaca a nadobudnut platnost skor ako mi to oznamil?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.