Zavrieť

Porady

asi som draha?

Prosim Vas viem ze takato temu tu uz bola, ale poradte mi. Robila som danove priznanie jednej pani, fakt to nebolo nic moc, mala prijmy len zo zavislej cinnosti, plus podnikanie od novembra minuleho roku, asi 40 poloziek, urobila som komplet danove, s inventarizaciami a vsetkym a pytala som 1000 Sk. V zivote sa mi este nestalo aby niekto nebol spokojny tak asi preto ma to vzalo, lebo uplne sa vyrutila ze jej kamosky jej povedali ze za to mala zaplatit tak 300 Sk. Fakt som taka draha?
Usporiadat
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Ja by som si vypýtala 2000,- . - 1000,- za spravovanie daňového priznanie a 1000,- za spracovanie dokladov. A nech si každý hovorí čo chce. Však s tým máš tiež robotu.
A keď bola pani nespokojná tak nech si to dá na budúce spraviť kamoškám za 300,-.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Vôbec nie si drahá, práveže si úplne pod cenu! Ja by som si vypýtala cca 600 za zaúčtovanie dokladov a 1000-1500 za daňové priznanie. Že tej dotyčnej nie je hanba ti povedať že kamošky by jej to spravili za 300! Veď to nie je ani na réžiu. Na budúci rok jej to už nerob. Teda podľa toho v akom si s ňou vzťahu.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

mala si si zobrat svoju robotu spat, vratit jej to v takom stave ako ti to dodala a povedat, nech ide tam, kde jej to urobia za 300.
0 0
rastom rastom

rastom je offline (nepripojený) rastom

300 By bola skvelá cena... ale len za vyplnenie danoveho priznania
Nie aj za robenie dokladov!!
Podla mna to je primerana cena, resp. dobra
Ked si vezmes 300(a to je minimum) za vypisanie DP + priloh,
tak za 700,- Sk robit vypisovanie blockov, nahadzovanie Pen. dennika, pohl., zavazky a atd......Nie je vela.
Pozdrav pani a nabuduce nech si to da urobit za 300 a potom uvidi.
Jednemu znamemu, tiez robila jedna pani papiere... lacno... kym neprisla danova kontrola ))))
0 0
rastom rastom

rastom je offline (nepripojený) rastom

Duficek.... super nápad....
Toto musím aj ja niekomu urobiť....
Skveléé ))))
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Za 300 sa neoplatí ani PCík zapnúť! O rok nech zabudne...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

300 SK je za túto prácu pýtať až pod ľudskú úroveň, nehovoriac o tom, že ide o hrubý príjem. Ja by som je tiež zbalila papiere /bez účt. dokladov, radšej by som oželela prácu/
a odkázala na kamošky. Pre porovnanie - keď sa dáme ostrihať, nafarbiť a pod. platím min. 800,- SK, za kozmetiku platím za 1,5 hod 750 SK atď.

Ja osobne by som pýtala min. 2 300,-. A ešte Jani, bolo to pre Teba nič moc, lebo ovládaš danú problematiku, naštudovala si si ju , sleduješ zmeny zákonov a pod., tak je to pre teba nič moc. Nie je správne ak sami používame takéto výrazy /čítajú to aj druhí a potom majú z toho pocit, že naša práca je nič moc.../.
Že to nie je až tak nič moc vidno aj z toho, že si to pani podnikateľka nevedela urobiť sama ...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Áno ste drahá, ba priam drahocenná . Ako každý účtovník, či ekonóm v týchto dňoch. A to nielen pre naše zákonné polovičky.

Každý by nás tak mohol dnes oslovovať. "drahá" (a aby som neurazila aj mužov zapojených do tohto fachu tak samozrejme aj "drahý").

Napr. Drahá moja, bola by si taká dobrá a urobila mi daňové priznanie?

A na ostatné, zabudnite. Každý máme právo na názor. Aj keď blbý ...
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Janka,

moja skúsenosť je taká, že pri klientoch, kde som si nebola istá, či už aj ja nie som "drahá" sa mi stalo, že z vďačnosti mi chceli zaplatiť viac ako bola dojednaná suma.
Naopak mám jedného (našťastie jediného), u ktorého som omylom išla pod cenu (lebo bez kalkulačky :p som zle prepočítala cenu za položku a keďže držím slovo sumu som nezmenila a robím pod cenu za 800,- Sk/mesiac). A tento pán mi dáva zabrať... poznámky tipu: "dávate si skontrolovať DP audítorom?", "DP som podal bezo zmeny" a pod... stále vo mne vyvolávajú otázky prečo so mnou vlastne spolupracuje, keď mi neverí? Žeby pre cenu???? (Predo mnou za to účtovníčka brala o 500 viac...)
Z toho mi vyplýva jedno: nemá zmysel ísť pod cenu! Ak si zrátam štúdium, kanc. potreby, čas, zodpovednosť (o.i. čas strávený na PORADE ) a pod. potom je cena aspoň dobrým filtrom na zákazníkov.... načo si ničiť nervy s niekým, kto si Tvoju prácu neváži, neocení ju a ešte Ťa bude ohovárať?!
Na "vydieranie" tipu: ten mi to urobí za xy ho treba poslať za dotyčným...
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

jana32
Prosim Vas viem ze takato temu tu uz bola, ale poradte mi. Robila som danove priznanie jednej pani, fakt to nebolo nic moc, mala prijmy len zo zavislej cinnosti, plus podnikanie od novembra minuleho roku, asi 40 poloziek, urobila som komplet danove, s inventarizaciami a vsetkym a pytala som 1000 Sk. V zivote sa mi este nestalo aby niekto nebol spokojny tak asi preto ma to vzalo, lebo uplne sa vyrutila ze jej kamosky jej povedali ze za to mala zaplatit tak 300 Sk. Fakt som taka draha?
Jeden klient pred dvoma rokmi tiež mal problém s platením. Bolo to 26.3. Tak som mu vrátil naspäť doklady síce už spracované, nalepené, ale PD, DP a všetko ostané som doma hodil do koša. Lepšie riešenie ma nenapadlo...
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Manual
Jeden klient pred dvoma rokmi tiež mal problém s platením. Bolo to 26.3. Tak som mu vrátil naspäť doklady síce už spracované, nalepené, ale PD, DP a všetko ostané som doma hodil do koša. Lepšie riešenie ma nenapadlo...
To sa mi páči!!!!!
A ako to dopadlo?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Manual
Jeden klient pred dvoma rokmi tiež mal problém s platením. Bolo to 26.3. Tak som mu vrátil naspäť doklady síce už spracované, nalepené, ale PD, DP a všetko ostané som doma hodil do koša. Lepšie riešenie ma nenapadlo...
Ešte by som si dala pohár šampanského na jeho zdravie.:p
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

M0NIKA
To sa mi páči!!!!!
A ako to dopadlo?
Nechápavo vzal doklady späť a odišiel, nič viac. Veď nech sa stará. Tiež to bolo asi za 3000,- Asi si ani neuvedomoval časovú tieseň.
0 0
bisou bisou

bisou je offline (nepripojený) bisou

JANA32 mala som veľmi podobný pripad, tých položiek bolo presne 43. ale mal tam veľa veci, ktoré som mu neodporučila ale on ich tam aj tak chcel, tak som sa podto ani nepodpísala a pýtala som 1500,- Sk bol veľmi spokojný. Uvidíme ako bude v roku 2006 či sa vráti.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Manual
Nechápavo vzal doklady späť a odišiel, nič viac. Veď nech sa stará. Tiež to bolo asi za 3000,- Asi si ani neuvedomoval časovú tieseň.
Bola som zvedavá či nevieš ako to potom vyriešil... niekomu zaplatil Tvoje tri + dve tisícky rýchlostný príplatok, nie?

Moja suseda už asi mesiac maturuje nad DP. Povedala som jej, že keď bude potrebovať pomôcť nech sa zastaví, veď je to kamoška... ale asi sa bojí, že by som za to zobrala peniaze, tak vyzvedá od kde-koho ako na to, ale nepríde....
No čo, ja sa ponúkať nebudem - mám svojho dosť.... iba mi je ľúto, že nad tým strávila kopu času, čas sa kráti, ona kvôli tomu nevie spať a ....stále to nemá...
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Vdaka, vdaka a este raz vdaka. Nikdy som si ceny neporovnavala s inymi, to bolo take moje kredo, ze sice robim papiere pre peniaze ale za nimi sa snazim vidiet predovsetkym cloveka. Nikdy som preto nebrala peniaze napr. od kolegov v skole, viem aki maju z tychto papierovaciek strach, na druhej strane verim ze ak budem ja potrebovat pomoc zase od nich neodmietnu. Nie som sice nejaky expert ale svoju pracu sa snazim robit zodpovedne, prave preto ak treba pomoct niekomu este menej skusenemu tak mi to vzdy pripadalo normalne ze bezodplatne poradim, ved preco by mal zopakovat tie iste chyby co som z neznalosti robila ja. Ale dnes mi riadne zhorklo v ustach, no keby ste poculi ten krik a hnev, aka som zdieracka atd..... Moja chyba, mam si cenu dohodnut dopredu. Nakoniec sme sa dohodli na polovici a s tym ze na buduci rok jej to danove spravi niekto iny. Keby som tak mohla zistit kto to jej to za tie tri stovky spravi!
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

jana32
Vdaka, vdaka a este raz vdaka. Nikdy som si ceny neporovnavala s inymi, to bolo take moje kredo, ze sice robim papiere pre peniaze ale za nimi sa snazim vidiet predovsetkym cloveka. Nikdy som preto nebrala peniaze napr. od kolegov v skole, viem aki maju z tychto papierovaciek strach, na druhej strane verim ze ak budem ja potrebovat pomoc zase od nich neodmietnu. Nie som sice nejaky expert ale svoju pracu sa snazim robit zodpovedne, prave preto ak treba pomoct niekomu este menej skusenemu tak mi to vzdy pripadalo normalne ze bezodplatne poradim, ved preco by mal zopakovat tie iste chyby co som z neznalosti robila ja. Ale dnes mi riadne zhorklo v ustach, no keby ste poculi ten krik a hnev, aka som zdieracka atd..... Moja chyba, mam si cenu dohodnut dopredu. Nakoniec sme sa dohodli na polovici a s tym ze na buduci rok jej to danove spravi niekto iny. Keby som tak mohla zistit kto to jej to za tie tri stovky spravi!
Janka, nemala si spustiť z ceny!
Môj muž sa mi v podobnej situácii smial, že som mäkká... viac ma ale mrzelo keď mi povedal, že tým, že spustím polovicu z ceny dám najavo, že tá "znížená" polovica už bola vlastne iba môj zisk a že si nestojím za svojou prácou...
Iba pre zaujímavosť - keby si čas strávený nad tými papiermi prerátala na hodinovú mzdu - zarobila by si vôbec?
0 0
edoadam edoadam

edoadam je offline (nepripojený) edoadam

Stále vidím iba drahá asi sa nepočíta s nami účtovnikmi ale všetky máte pravdu . Od kamaráta pri pavšálnych výdavkov neberiem menej ako 1000 Sk ak to nie je kamarát 2000 Sk a viac ak che ak nie nech mu to robí iný, lebo karáti si pomôžeme aj inak, vie te sme v FACHU, a to hovorím o paušálnych výdajovh inákč aj pri 50-tich dokladov to robí asi 4.000 Sk cheš, ber, necheš, neber , myslím si že práve v tomto musíme všetci držať spolu a dubeme sa mať aj lepšie. Stále platí viac hláv viac rozumu a teda aj príjmov.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

edoadam, vítam ťa medzi poraďákmi, ale nabudúce najprv stlač tlačidlo prezrieť si text a potom odoslať Máme dosť lúštenia igelitkových obsahov....
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
kukučka
edoadam, vítam ťa medzi poraďákmi, ale nabudúce najprv stlač tlačidlo prezrieť si text a potom odoslať Máme dosť lúštenia igelitkových obsahov....
Betka, super!!! Skutočne som lúštila, čo asi tým chcel povedať! Ale aj tak som rada, že sa zapojil, len sa musím naučiť viac čítať.
0 0
Načítať ďalšie