Zavrieť

Porady

Výpočet dôchodku u SZČO, ktorý platil minimálne odvody

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nedávno som riešila svoj dôchodok, tak ma známa poprosila, či by som nemrkla aj na ten jej.
Do roku 2003 má "informačný list" od Sociálnej poisťovne, ale čo s nasledujúcim obdobím?
Od r. 2004 platí minimálne odvody, aké sumy mám zadať do kalkulačky sociálnej poisťovne?
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

- však zrátaš za každý rok tie minimálne VZ ... len treba dať pozor - do roku 2010 bola zmena VZ v októbri a ak mala nejakú DPN - za to obdobie odrátať pomernú časť
rok 2004 - 6080 Sk
2005 - 6500 Sk
... ..
Naposledy upravil Katy a R : 15.12.13 at 16:25
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ale ja tie minimalne VZ neviem, kto si to po tolkych rokoch pamata?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

- ak sa nedá nájsť na stránke SP (nechce sa mi tam hrabať) .. tak vieš vypočítať aj podľa výšky platby na poistné .. tie dva údaje som pozrela (doklady z apríla 2004 a z marca 2005 )
1.10.2006 - 7600 Sk
1.10.2007 - 8100 Sk
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Podľa § 226 zákona si môže raz ročne od sociálnej poisťovne vyžiadať stav svojho účtu (už sa to nezasiela automaticky)

(4) Sociálna poisťovňa zašle poistencovi informáciu o zmenách stavu individuálneho účtu za obdobie dôchodkového poistenia na jeho žiadosť; o zaslanie informácie o zmenách stavu individuálneho účtu môže poistenec požiadať raz ročne najskôr od 1. apríla kalendárneho roka, a ak ide o informácie o zmenách stavu individuálneho účtu kalendárnych rokov 2004 až 2007, najskôr od 1. júla 2008. Sociálna poisťovňa je povinná zaslať poistencovi informáciu o zmenách stavu individuálneho účtu do 60 dní odo dňa doručenia žiadosti.
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať