Zavrieť

Porady

Nárok na daňový bonus a ročné zúčt.zdravotného poistenia

Prosím poraďte mi. Od 1.1.2005 do 31.7.2005 som pracovala, od 1.8.2006 som na materskej dovolenke. Okrem toho od 1.4. pracujem na dohodu. Ako je to s daňovým bonusom a ako s ročným zúčtovaním zdravotného poistenia. Momentalne som v rozvodovom konaní a s manzelom nezijeme v spolocnej domacnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Jafa2209
    Prosím poraďte mi. Od 1.1.2005 do 31.7.2005 som pracovala, od 1.8.2006 som na materskej dovolenke. Okrem toho od 1.4. pracujem na dohodu. Ako je to s daňovým bonusom a ako s ročným zúčtovaním zdravotného poistenia. Momentalne som v rozvodovom konaní a s manzelom nezijeme v spolocnej domacnosti.


    nárok na daňový bonus vo výške 5000,- za rok 2005 máte ak Váš príjem za rok 2005 je vyšší, než je 39600,-.
    to nie som si istá či sa pýtate na ročné zúčt. DANE, alebo na ročné zúčt. POISTNÉHO.
    čo sa týka ročného zúčt. poistného, tak si musíte spraviť ak v roku 2005 v jednom mesiaci ste mali vyšší príjem než 43095,- alebo v jednom mesiaci nižší ako je 43095, ináč si RZ poistného nemusíte si podať.
    čo sa týka ročného zúčt. dane, tak buď si požiadate Vášho zamestnávateľa o vykonanie RZ dane, ale to ste mali do 15.2.2006. neviem či sa s nimi dá dohodnúť, aby na žiadosť o vykonanie RZD dali dátum do 15.2.2006
    takže si podajte daňové priznanie typu A:p

    Nárok na daňový bonus a ročné zúčt.zdravotného poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.