Zavrieť

Porady

...zvieratko nie je darček pod stromček!..

...originál...
..v snahe urobiť čo najväčšiu radosť našim deťom splníme aj tú najnemožnejšiu prosbu...prosím vás, ak dieťa prosí pod stromček psíka, premýšlajte nad pokračovaním tohoto sna!!..
...pes nie je darček na pár dní!..za všetku lásku, oddanosť a potešenie zo spoločných chvíľ vyžaduje opateru, dennodenné venčenie aj 5-6 krát,papaníčko, veterinára,ale hlavne sústavnú starostlivosť!..nedá sa odložiť s tým, že "teraz sa mi nechce"!..
..po vianociach nachádzame pri kontajneroch krabice so šteniatkami, ktoré neboli zadarmo-ale už nebavia...že trpia,lebo na chvíľu sme im dopriali trochu šťastia, to nás už potom netrápi!..
...ak vaše dieťa silou-mocou chce psíka, vezmite ho do útulku!..aby pomohlo venčiť havkov, pozorovalo, ako sa treba o ne starať,ako sa im venovať...ak zotrvá vo svojom sne, potom sa rozhodnite!..ale ak ho venčenie prestane baviť po pár dňoch, "vyrobili" by ste len ďalšieho nešťastného psíčka, ktorý bude trpieť v útulku....alebo pri kontajneri..

...nechcem, aby sa tu rozprúdila debata,kde by sme "dôvodili a argumentovali"..chcem len, aby sme boli rozumnými a naučili svoje deti milovať živé tvory nie iba pár dní, ale na celý život..ten náš aj ten psí..
http://utulkovo.teraz.sk/zvieratko-b...m-prekvapenim/
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Malo by to platit po cely rok, ze zviera nie je hracka, nielen na Vianoce. Kto ma vazny zaujem kupit si psa,vire o vsetkych obmedzeniach, ktore ho cakaju, moze aj v decembri, aj v lete. na jar. Je to o cloveku, nie o mesiaci v kalendari.
5 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zvieratko nema byt vobec brane ako darcek.....moj nazor.....
5 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

žiaľ, práve pre Vianoce a vysvedčenia sú najjednoduchším darčekom práve zvieratká
veď čo by sme pre deti neurobili a zviera je len zviera!!!
ale je to živý tvor s mnohými potrebami a vyžaduje veľa odriekania a prispôsobovania
neviem ale, či to tu čítajú práve tí, ktorí na to nemyslia a je im to ľahostajné
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
ruky nohy by som polamal tym, ktori psa uviazu v lese, ci ho pohodia ku kontaineru ak sa im uz nepaci, ci ich uz nebavi. Za trest by som im dal 6 mesiacov povinnej verejnoprospesnej prace v utulku.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...zvieratko nie je darček pod stromček!..
Tento nápis by mal byť povinne umiestňovaný na všetkých marketoch , hneď pri vstupe na plochu , do dverí ...
Tento nápis by mal byť povinne umiestňovaný na všetky výrobky ohľadom zvieratiek ...
Niečo podobné ( prispôsobené ) , ako je
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
...zvieratko nie je darček pod stromček!..
Tento nápis by mal byť povinne umiestňovaný na všetkých marketoch , hneď pri vstupe na plochu , do dverí ...
Tento nápis by mal byť povinne umiestňovaný na všetky výrobky ohľadom zvieratiek ...
Niečo podobné ( prispôsobené ) , ako je
A predsa aj cigarety predaju, aj ludia kupuju. kym si to v hlave nezrovnaju, zial, pomoci im niet.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1

A predsa aj cigarety predaju, aj ludia kupuju. kym si to v hlave nezrovnaju, zial, pomoci im niet.
Ale to isté sa deje aj v hlavách tých záujemcov ohľadom zvieratiek ....
Pokiaľ si to aj títo nezrovnajú a neuvedomia , čo všetko to obnáša , tak situácia sa bude neustále opakovať ...

Môžu sa vypisovať tie výzvy od šavla až do het ....
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

Súhlasím so všetkým, čo je tu napísané. Je to neuveriteľné, že sa nájdu takí bezcitní ľudia a vyložia také zvieratko ako je psík ku kontejneru. Psík je podľa mňa jediný tvor, ktorý je nesmierne naviazaný na človeka (okrem delfínov, ktoré sú tiež nápomocné, ale s tými ešte nemám skúsenosti ) a takéto zaobchádzanie si nezaslúži. Nedá mi, aby som neparafrázovala neznámych autorov : 1. Keby sme naučili psov hovoriť, stratili by sme posledných priateľov. 2.Pes je jediný tvor na zemi, ktorý nás má radšej než sa máme my sami.
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
alaya1

A predsa aj cigarety predaju, aj ludia kupuju. kym si to v hlave nezrovnaju, zial, pomoci im niet.
Ale to isté sa deje aj v hlavách tých záujemcov ohľadom zvieratiek ....
Pokiaľ si to aj títo nezrovnajú a neuvedomia , čo všetko to obnáša , tak situácia sa bude neustále opakovať ...

Môžu sa vypisovať tie výzvy od šavla až do het ....
na to som poukazala, ze je to v hlavach ludi, zial.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
buchač
alaya1

A predsa aj cigarety predaju, aj ludia kupuju. kym si to v hlave nezrovnaju, zial, pomoci im niet.
Ale to isté sa deje aj v hlavách tých záujemcov ohľadom zvieratiek ....
Pokiaľ si to aj títo nezrovnajú a neuvedomia , čo všetko to obnáša , tak situácia sa bude neustále opakovať ...

Môžu sa vypisovať tie výzvy od šavla až do het ....
na to som poukazala, ze je to v hlavach ludi, zial.
No skor to vyzera ze to je v ri...ach tych ludi, lebo keby mali hlavu na svojom mieste, tak to neurobia
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
musia byt teraz zvierata chipovane, ci nie? potom by sa mozno dalo zisti, kto si zvieratko kupil a potom vyhodil.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

taiko
musia byt teraz zvierata chipovane, ci nie? potom by sa mozno dalo zisti, kto si zvieratko kupil a potom vyhodil.
zákon o čipovaní bol zrušený, zvieratká čipované nemusia byť
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Terezia13
taiko
musia byt teraz zvierata chipovane, ci nie? potom by sa mozno dalo zisti, kto si zvieratko kupil a potom vyhodil.
zákon o čipovaní bol zrušený, zvieratká čipované nemusia byť
mozno by sa potom predavajuci mali viac zaujimat, komu zvieratko predavaju. Viem viem, som naivny
0 0
jslancik jslancik

jslancik je offline (nepripojený) jslancik

bez servítky
taiko
Terezia13
taiko
musia byt teraz zvierata chipovane, ci nie? potom by sa mozno dalo zisti, kto si zvieratko kupil a potom vyhodil.
zákon o čipovaní bol zrušený, zvieratká čipované nemusia byť
mozno by sa potom predavajuci mali viac zaujimat, komu zvieratko predavaju. Viem viem, som naivny
Veru naivný. predávajúci sú radi, že predajú, alebo sami nevedia, čo predávajú. Ja som pred časom kupoval 40l akvárium a do neho (o. i. !!!) dve závojnatky a karasa. Bolo im jedno, že je to nemožné. Kto rozumie, rozumie...
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Veru naivný. predávajúci sú radi, že predajú, alebo sami nevedia, čo predávajú. Ja som pred časom kupoval 40l akvárium a do neho (o. i. !!!) dve závojnatky a karasa. Bolo im jedno, že je to nemožné. Kto rozumie, rozumie...[/QUOTE]

..no, fasa tí ľudia sú vážne mimo - že závojnatka a karas
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jslancik
Veru naivný. predávajúci sú radi, že predajú, alebo sami nevedia, čo predávajú. Ja som pred časom kupoval 40l akvárium a do neho (o. i. !!!) dve závojnatky a karasa. Bolo im jedno, že je to nemožné. Kto rozumie, rozumie...
a co sa navzajom pojedli?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..tai, však aj my sme tu jedného čas mali karasa..a skoro nás pojedol!..
0 0
jslancik jslancik

jslancik je offline (nepripojený) jslancik

bez servítky
evuš
Veru naivný. predávajúci sú radi, že predajú, alebo sami nevedia, čo predávajú. Ja som pred časom kupoval 40l akvárium a do neho (o. i. !!!) dve závojnatky a karasa. Bolo im jedno, že je to nemožné. Kto rozumie, rozumie...
..no, fasa tí ľudia sú vážne mimo - že závojnatka a karas [/QUOTE]

Závojnatky sú také potvory... Sú to ryby do veľkých akvárii, každá potrebuje tak 100l vody. A hlavný problém - za svoj život vyprodukujú asi tonu exkrementov... Voda smrdela po pár dňoch ako hnoj (okrem toho, že nebol zabehnutý filter). Karas bol fajn, ten by to prežil. Ale trápil by sa v takom malom akvarku. Tak šiel k susedovi do jazierka. Z ľadu sme ho už nevysekali
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

pepsikova
..tai, však aj my sme tu jedného čas mali karasa..a skoro nás pojedol!..


myslis, ze len mali ?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...posúvam..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať