Zavrieť

Porady

Automobil

Som začínajúci SZČO- poradenstvo BOZP a pod. používam súkromný os. automobil Je výhodnejšie z daňového hľadiska zaradt auto do majetku firmy ?
Ďakujem veľmi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraM je offline (nepripojený) VieraM

    VieraM
    Pokial je auto staršie, alebo zhodnotíte že auto bude potrebovať opravy je výhodnejšie ho mať v majetku firmy, pretože všetky náklady na opravu a údržbu idú do nákladov. V opačnom prípade, ak si myslíte že na opravy nevynaložíte veľkú sumu, je výhodnejšie nezaraďovať, pretože okrem PHM už dávate do nákladov aj tzv. paušál.

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    este je dolezite,ci budete platca DPH, lebo v tom pripade by asi bolo vyhodnejsie mat auto v majetku /mali by ste tzv.lacnejsi benzin, kedze by ste si mohli uplatnovat DPH z PHM / a tiez DPH pri opravach tiez nieje na zahodenie. Pri firemnom aute idu do nakladov potom napriklad aj zakonna a havarijna poistka,dialnicna nalepka,a podobne a pri pausali IBA pausal. Avsak ak auto planujete v blizkej buducnosti predat,tak je vyhodnejsi pausal,pretoze predaj firemneho auta je normalny vynos a predaj sukromneho auta, pokial ho mate viac ako rok,sa nezdanuje,alebo to tak aspon bolo,teraz po novom neviem. Takze asi tak.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Zavisi aj od toho kolko najazdis.Ak za rok 30 000km krat 6,20Sk pausalna nahrada=slusne privylepsenie

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    bepo
    Zavisi aj od toho kolko najazdis.Ak za rok 30 000km krat 6,20Sk pausalna nahrada=slusne privylepsenie
    ahoj,chcem sa spýtať: ak budem používať auto na podnikanie, ale nebude v majetku firmy. vediem si knihu jázd? keďže sa tachometer nekontroluje, aká je kontrola, či som naozaj toľko najazdila, koľko si napíšem? ď.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Knihu jázd musíš viesť ak si uplatňuješ daňové výdavky na automobil, či je zaradené v mejetku, alebo nie......Musí byť zaplatená cestná daň ( ale to už vieš ). Pri kontrole mi tachometer nekontrolovali.

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    adam
    Knihu jázd musíš viesť ak si uplatňuješ daňové výdavky na automobil, či je zaradené v mejetku, alebo nie......Musí byť zaplatená cestná daň ( ale to už vieš ). Pri kontrole mi tachometer nekontrolovali.
    ďakujem. viem, že cestnú daň treba zaplatiť, len sa chcem spýtať - zaplatí sa len raz, alebo sa to platí ešte aj mesačne? ď.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Erika, netreba do dvoch tém zadávať otázky v tej istej oblasti ...odpoveď máš potom inde.

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    Paula
    Erika, netreba do dvoch tém zadávať otázky v tej istej oblasti ...odpoveď máš potom inde.
    ja už má z toho riadny chaos. o tejto téme som tu našla kopu príspevkov v rôznych témach a všade je niečo. preto som raz reagovala raz tam, raz tam.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Daň z MV za platíš na celý rok /alikvotne na počet dní/. Neviem čo by si chcela platiť ešte mesačne? DzMV? Dobre som ťa pochopila?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.