Zavrieť

Porady

Prepočet?

Ahojte, ako by ste zaokrúhlili % príjmov k % výdavkov. napr. 22 900 : 91 000 je 0,251648 a neviem teraz či to pri počítaní výdavkov vynásobiť 25,16% alebo 25,1648% neviete ako náhodou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    Mikolajova
    Ahojte, ako by ste zaokrúhlili % príjmov k % výdavkov. napr. 22 900 : 91 000 je 0,251648 a neviem teraz či to pri počítaní výdavkov vynásobiť 25,16% alebo 25,1648% neviete ako náhodou?
    Je dobre postavená táto otázka? Uveď bližšie.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pomer oslobodených príjmov k celkovým príjmom vyjadrený v percentách zaokrúhli na dve desatinné miesta.
    Pre tých čo nepochopili kontext, z ktorého to je vytrhnuté - oslobodenie príjmov podľa § 9 o 22.900 Sk a následné zníženie výdavkov.

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    [quote=Johanka]Pomer oslobodených príjmov k celkovým príjmom vyjadrený v percentách zaokrúhli na dve desatinné miesta.
    Pre tých čo nepochopili kontext, z ktorého to je vytrhnuté - oslobodenie príjmov podľa § 9 o 22.900 Sk a následné zníženie výdavkov.[/quote


    Myslím si, že som pochopila kontext dobre, ale otázka nebola postavená jasne.
    Podľa mňa ide o príjem 91 000 (z prenájmu)
    zníziť o 22 900
    91 000- 22 900 = 68 100 - t. j. príjem do daňového priznania
    výpočet pomeru:
    68 100 : 91 000 = 0,748 na tri des. miesta aritmet. zaokr
    0,748 x skut. vydavky - t. j. výdavok do daňoveho priznania

    alebo

    91 000 - 22 900 = 68 100 - príjem
    25% z 68 100 = 17 025 - výdavok

    porovnať, ktorý spôsob je výhodnejší, či skutočné výdavky alebo paušálne výdavky 25%.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zitka, počíta sa pomer oslobodených príjmov a celkových.
    22.900 / 91.000 x 100 = 25,16 %.
    Tá poznámka o nepochopení, nebola na Teba Zitka, ale všeobecne, pretože to bolo naozaj zadané divoko. Nechcela som sa Ťa dotknúť, dosť čo nás vytáča dátum v kalendári .
    Ešte som si aj meno pomýlila -správne Zlatka.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    [quote=Zlata]
    Johanka
    Pomer oslobodených príjmov k celkovým príjmom vyjadrený v percentách zaokrúhli na dve desatinné miesta.
    Pre tých čo nepochopili kontext, z ktorého to je vytrhnuté - oslobodenie príjmov podľa § 9 o 22.900 Sk a následné zníženie výdavkov.[/quote


    Myslím si, že som pochopila kontext dobre, ale otázka nebola postavená jasne.
    Podľa mňa ide o príjem 91 000 (z prenájmu)
    zníziť o 22 900
    91 000- 22 900 = 68 100 - t. j. príjem do daňového priznania
    výpočet pomeru:
    68 100 : 91 000 = 0,748 na tri des. miesta aritmet. zaokr
    0,748 x skut. vydavky - t. j. výdavok do daňoveho priznania

    alebo

    91 000 - 22 900 = 68 100 - príjem
    25% z 68 100 = 17 025 - výdavok

    porovnať, ktorý spôsob je výhodnejší, či skutočné výdavky alebo paušálne výdavky 25%.
    Ten Tvoj výpočet nie je správny.
    Pri paušálnych výdavkov sa vypočítaných percentom ponižujú výdavky vypočítané z celkových príjmov pred uplatnením oslobodenia.
    Teda ak nám vyšlo 25,16 %, týmto percentom ponížime 25 %-né výdavky z 91.000 Sk. Výdavky 22.750 znížime o 5.724 SK (22.750 x 25,16 %/100 ).
    Nedaj sa pomýliť tým, že výsledok je skoro totožný s Tvojim, je to iba preto , že podiel oslobodených a celkových príjmov je číslo blízke 25 %.

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    Johanka
    Zitka, počíta sa pomer oslobodených príjmov a celkových.
    22.900 / 91.000 x 100 = 25,16 %.
    Tá poznámka o nepochopení, nebola na Teba Zitka, ale všeobecne, pretože to bolo naozaj zadané divoko. Nechcela som sa Ťa dotknúť, dosť čo nás vytáča dátum v kalendári .
    Ešte som si aj meno pomýlila -správne Zlatka.
    Fakt je, že nás dátum vytáča a to riadne! Je to v pohode, na to sme na porade aby sme konzultovali.
    Ja som použila výpočet z príkladu Dane a učtovníctvo v praxi, hlavne že je konečný výsledok rovnaký. Samozrejme ak sa nezaokrúhľuje.

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    [quote=Johanka]
    Zlata
    Ten Tvoj výpočet nie je správny.
    Pri paušálnych výdavkov sa vypočítaných percentom ponižujú výdavky vypočítané z celkových príjmov pred uplatnením oslobodenia.
    Teda ak nám vyšlo 25,16 %, týmto percentom ponížime 25 %-né výdavky z 91.000 Sk. Výdavky 22.750 znížime o 5.724 SK (22.750 x 25,16 %/100 ).
    Nedaj sa pomýliť tým, že výsledok je skoro totožný s Tvojim, je to iba preto , že podiel oslobodených a celkových príjmov je číslo blízke 25 %.
    FO má možnosť použiť skutočné výkavky alebo paušálne výdavky 25 % z príjmov.
    Príjmy sa očistia o 22 900 v obidvoch prípadoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.