Zavrieť

Porady

odvody

Viete mi niekto poradiť?
Na základe §424 Občianskeho zákonníka má zamestnankyňa uzavretú príkaznú zmluvu na vyplácanie provízií z uzatvorených poistných zmlúv.
Moja otázka znie: keď jej bude provízia vyplácaná cez mzdu, mám povinnosť odviesť jej z tejto čiastky aj odvody do sociálky a zdravotnej?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Monika77
    Viete mi niekto poradiť?
    Na základe §424 Občianskeho zákonníka má zamestnankyňa uzavretú príkaznú zmluvu na vyplácanie provízií z uzatvorených poistných zmlúv.
    Moja otázka znie: keď jej bude provízia vyplácaná cez mzdu, mám povinnosť odviesť jej z tejto čiastky aj odvody do sociálky a zdravotnej?
    Ako tomu mám rozumieť, že jej bude provízia vyplácaná cez mzdu ? Provízia je provízia a mzda je mzda. Načo má potom uzatvorenú príkaznú zmluvu, prečo nemá pracovnú zmluvu ?

    jana123 je offline (nepripojený) jana123

    jana123
    Z príkazovej zmluvy ty neplatíš nič. Vyplatíš peniaze a viac sa nestaráš. Zo mzdy normálne odvedieš odvody.
    Nerozumiem tomu, ale prečo si to takto vymyslela. Normálne je v tomto prípade dať nejakú základnú mzdu, trebárs min. a potom vo forme provízií / odmien / vyplatiť provízie zo sprostredkovaného poistenia. V tomto prípade už vstupujú provízie do výplaty a odvádzaš z nich odovody.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.