Zavrieť

Porady

Zrusenie platcovstva a tovar

Dobry den,

chcela by som sa opytat, rusili sme platcovstvo DPH, ostal nam tovar, viete mi povedat co s danym tovarom, konkretne oblecenie.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    z tovaru na sklade treba odviest DPH. Neviem, kedy bolo posledné zdaňovacie obdobie, či firma ďalej pokračuje v činnosti.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    allgida a ked napr. uvediem, ze nam ostali dva kusy nohavic, tak z toho odvediem DPH? Lebo zatial sme nerobili ani inventuru, ako sa to da osetrit, aby bolo dobre?
    Dáša_ jednoznačne inventúra a odviesť z nákupnej ceny. A pokračuješ v podnikaní?
    allgida nie, nepokracujem. cize urobit suhrn veci a z nakupnej ceny odviest DPH? Dalsia otazka, tovar bol dovazany, to znamena, platili sme aj clo a poplatky s tym suvisiace, ale ja budem riesit len nakupnu cenu, za ktoru som kupila?
    A pokial by som pokracovala v podnikani, aky je v tom rozdiel?
    tictac7 1. do nákupnej ceny Ti predsa vstupuje aj clo a preprava + iné
    2. rozdiel je dosť podstatný. Ak máš v majetku ešte neodpísaný majetok, na ktorý si si tiež uplatnila DPH na vstupe, tak aj zo zostatkovej ceny tohto majetku musíš odviesť DPH...
    Dáša_ ak nepokračuješ v podnikaní, máš ešte registračku a platiteľstvo končí 31.12., tak by som zajtra a pozajtra "urobila"výpredaj za 1€/kus. A Dph by sa odvadzala z tejto sumy.
      zbaliť

    Zrusenie platcovstva a tovar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.