Zavrieť

Porady

Je povinne prikladat k fakturovanym službam dodaci list?

Mam vydanú fakturu za dohodnutu cenu na mesiac- čiže fakturujem maliarske práce vykonane na objektoch Xy v mesiaci napr. 1/2012 za dohodnutu cenu 500 eur. Musim ešte prikladat k takejto fakture dodaci list, resp. špecifikaciu prác? Je to JÚ a nie som platcom DPH. ĎAkujem za radu
Naposledy upravil alcapalca : 01.01.14 at 17:58
KEJKA máš zmluvu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak text na faktúre dostatočne vystihuje predmet fakturácie, DL nie je potrebný.
    Ak by došlo k sporu o úhradu Tvojej pohľadávky, dôkazné bremeno bude na Tebe a v takom prípade by sa ti DL potvrdený odberateľom zišiel.
    Rovnako je vhodné mať špecifikáciu vykonaných prác kvôli preukaznosti vykazovaných výdavkov.
    Nie vždy to musí byť práve DL, stačí text na faktúre, dobre napísaná zmluva.................
    alcapalca Ďakujem, praveže došlo k sporu, preto to potrebujem vedieť, ide o to, že bola to práca za celý turnus, k tomu je aj realna špecifkacia prác, lenže odberatel si žiadal nevystavovat jednu fakturu na celu sumu, ale rozpísať na tri faktury po menej eur, ale celkovo spolu suma za vsetky tri faktury sedi so špecif.prác. Čiže teraz pred sudom som nevedela ci je moja povinnost mat k danej fakture DL

    Je povinne prikladat k fakturovanym službam dodaci list?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.