Zavrieť

Porady

Prepadla mi dovolenka za rok 2011

Prepadla mi dovolenka za rok 2011, pricom k 31.12. som mala koeficent prepoctu 5,912 a v tomto roku 3,98. Zamestnavatel po dohode suhlasil s jej preplatenim. Ako mi ju ma uctovat mzdovy pracovnik? Bude to s koeficientimk datumu kedy prepadla, alebo s novym? Jedna sa o 15 dni.
Dakujem.
tictac7 ...a odkedy sa môže nevyčerpaná dovolenka preplácať?
Chobot Pre istotu skpírujem sem otázku, lebo tento člen maže svoje otázky a zadania:

"Prepadla mi dovolenka za rok 2011, pricom k 31.12. som mala koeficent prepoctu 5,912 a v tomto roku 3,98. Zamestnavatel po dohode suhlasil s jej preplatenim. Ako mi ju ma uctovat mzdovy pracovnik? Bude to s koeficientimk datumu kedy prepadla, alebo s novym? Jedna sa o 15 dni.
Dakujem."
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AKý koeficient prepočtu? Vvysvetli nám. Preplatiť D môžeme v zásade len pri skončení PP.


    ) Ked sa tak dohodnes so zamestnavatelom pri odchode ze odides na dohodu a v dohode je to pisomne uvedene tak sa da

    A to kde je uvedené v zákone?
    Naposledy upravil Tweety : 03.01.14 at 13:03
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    amforka7171 Ked sa tak dohodnes so zamestnavatelom pri odchode ze odides na dohodu a v dohode je to pisomne uvedene tak sa da :-)
    amforka7171 No ved dohodli sme na na ukonceni PP dohodou, s tym ze mi preplatia ajprepadnutu dovolenku, a teda je to v dohode zakotvene,ppreplatenie dovolenky za 2011,2012,2013
    Tweety ALe toto nie je možné, nie je to v súlade so ZP. Dovolenku za rok 2011 a 2012 nemôžeš mať preplatenú . Zamestnáv. musí postupovať podľa ZP.
    amforka7171 A za rok 2012 ti jumusi preplatit ak tvoj pomer k 31.12.skoncil dohodu tak zostatok za 2012 a 2013 je samozrejme povinny preplatit a dovolenku 2011 ak ste sa tak dohodli tak formou odmeny tiez
    Tweety mne nemusíš odpovedať, ja poznám zákon, len ty si pletieš jedno s druhým
      zbaliť
    amforka7171 Ak je raz v dohode o skoncceni pracovneho pomeru pisomne uvedene, ze zamestnavatel preplati dovolenku zza rok 2011, a alikvotnu cast za rok 2012 a 2013,tak musi dohodunsplnit ak ju podpisal, takze narok mam ked je to tam napisane.
    jslancik Ale iste, ved vravím, ber, kým dáva.

    Prepadla mi dovolenka za rok 2011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.