Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane

Dobrý deň!
Chcel by som sa opýtať ohľadne ročného zúčtovania dane. Som zamestnaný (poberám cca 680 EUR v hrubom - cca 520 EUR v čistom mesačne), manželka bola v roku 2013 na úrade práce evidovaná ako nezamestnaná (po materskej dovolenke, ktorá jej skončila v decembri 2012), od februára do mája 2013 robila cez úrad práce na 4 hodiny denne v škôlke (4 mesiace) a neskôr od cca augusta 2013 do decembra 2013 robila na dohodu (cca 50.- EUR/mesiac) a od 1. decembra 2013 je zamestnaná. Môžem si na základe uvedeného niečo uplatniť a ak áno, čo k tomu potrebujem? Myslím na nejaké tlačivo, alebo potvrdenie a z akého úradu.
Za roky 2011, 2012 my vyšlo + cca 500 EUR (keď bola manželka na materskej), ako sa dá vypočítať, aká suma by mi vyšla za rok 2013?
Vopred Vám veľmi pekne ďakujem.

Andrej
Naposledy upravil AK_01 : 04.01.14 at 14:37
4 komentárov     zbaliť
Mila123 uveď manželk. HM, zaplatené poistné a aj dávky v nezamestnanosti...popr. iné príjmy....
AK_01 Dobrý deň! HM je hrubá mzda? Nemala žiadnu, len cca 160.- EUR/mesačne čo pracovala na v materskej škole cez úrad práce a inak bola nezamestnaná a nepoberala nič. Až od augusta do decembra robila na dohodu za cca 50.- EUR mesačne...
Mila123 ročnú HM, ročné zaplatené poistné do SP i ZP, a iné ročné príjmy.....
ak nedáš čísla, nik ti to tu nebude počítať......
veronikasad Nepoberala V roku 2013 dávku v nezamestnanosti ? Píšeš že išla na UP po skončení RD.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ročné zúčtovanie dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.