Zavrieť

Porady

ziadost o znizenie preddavkovej dani

Spolocnost XY vznikla danova povinnost za rok 05 vo vyske 350tis. Preddavky na rok 06 platene Q vychadzaju 87,5tis.Lenze spolocnost evidentne nebude mat ani fin.zdroje na uhradu preddavkovej dane na rok 2006(90% zmluv sa viazalo na rok 2005).Na DU ma informovali,ze mozeme napisat ziadost. Ma niekto skusenost s takymto pripadom a ako postupuje DU voci takymto ziadostiam?Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Napíšeš si žiadosť o stanovenie preddavkov inak. Od nás chceli priložiť aj aktuálnu súvahu a výkaz ziskov a strát a na základe toho to posudzovali. Potom sa vyjadria, čo a ako.

    Milalud je offline (nepripojený) Milalud

    Milalud
    Prave ma zaujima to potom. Kolko to trvalo?Co posudzovali?Vyhoveli Vam?Zacali robit kontrolu?
    Dakujem

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Môžeš tak urobiť na základe paragrafu 42 ods. 11 zákona o DzP, a priložíš výkazy /I. štvrťrok/ ako píše Dada. Už z nich by malo byť vidieť , že pre rok 2006 nebude spoločnosť dosahovať také príjmy ako v predchádzajúcim roku, t.j. neočakáva sa taká vysoká DP ako v r. 2005, z ktorej sa preddavky počítali.

    11) Správca dane môže určiť platenie preddavkov na daň inak, ak ide o ich platenie na základe výšky predpokladanej dane, výšky určenej podľa odsekov 3 a 4 a ak daň uvedená v daňovom priznaní, na ktorej základe sú platené preddavky na daň, bola zmenená rozhodnutím správcu dane alebo dodatočným daňovým priznaním. Správca dane môže určiť platenie preddavkov na daň inak aj v prípade, ak suma preddavkov na daň nezodpovedá predpokladanej výške dane, na ktorú sú platené.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Nám vyhoveli stále. Lebo za rok predchádzajúci vyšiel vysoký zisk, tým pádom vysoká daňová povinnosť a následne aj preddavky. A v roku ďalšom už podľa predloženého výkazu ZaS videli, že tam je strata. Tak vyhoveli. Neviem, čo všetko berú ešte do úvahy. Ja mám len túto skúsenosť.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja som mala tiež jeden taký prípad , skutočne zisku žiadneho , ale daňový úrad vychádzal z hrubého príjmu SZČO bez odpočítania výdavkov a žiadosť bola zamietnutá .

    Preddavky sa neplatili , potom sa zaplatil sankčný úrok - takto sa k tomu postavil živnostník .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Milalud
    Spolocnost XY vznikla danova povinnost za rok 05 vo vyske 350tis. Preddavky na rok 06 platene Q vychadzaju 87,5tis.Lenze spolocnost evidentne nebude mat ani fin.zdroje na uhradu preddavkovej dane na rok 2006(90% zmluv sa viazalo na rok 2005).Na DU ma informovali,ze mozeme napisat ziadost. Ma niekto skusenost s takymto pripadom a ako postupuje DU voci takymto ziadostiam?Dakujem
    Asi pred dvomi rokmi som písala žiadosť na základe zákona o správe daní a poplatkov 511/1992 o platenie preddavok inak, kde som uviedla skutkový stav spoločnosti s predpokladanými výnosmi z ktorých sa dalo posúdiť, že žiadoť je oprávnená, a bolo mi bez námietok vyhovené, tak ako som si určila. Toľko skúsenosť s DÚ a preddavkami.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Mám pozitívne skúsenosti s Vydaním rozhodnutia DÚ. Oporu máte ešte aj v zákone o správe daní a poplatkov 511/1992 paragraf 66:
    3) Správca dane na základe žiadosti daňového subjektu môže určiť platenie preddavkov na daň aj z iných dôvodov, ako je uvedené v osobitnom predpise. Daňový subjekt spolu so žiadosťou predloží analýzu finančnej a ekonomickej situácie, ktorá bude preukazovať aj dôvod požadovaného spôsobu platenia preddavkov na daň. Platenie preddavkov na daň aj z iných dôvodov, ako je uvedené v osobitnom predpise, môže určiť správca dane aj z vlastného podnetu.

    P..s osobitný predpis = zákon o konkurze
    Naposledy upravil evina : 24.03.06 at 07:38

    ziadost o znizenie preddavkovej dani

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.