Zavrieť

Porady

Dan z motorovych vozidiel - pocet dni

Ahojte, mam zaradene auto do podnikania od 13.5.2013 ...zivnost mam od 6.5.2013
Kategoria N1, 2286 cm3, najväčia pripustna celkova hmotnost 3300 kg ...sadzba dane je v NR kraji 198,8 €

chcel som sa spýtať na počet dní ...môže to byť 233 ? počíta sa úplne každý deň?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, každý deň jeho používania. Čiže rok 365 dní.

    Michal.novo (Dnes 19:36) este som sa chcel spýtať ze normalne to zaplatim z uctu a potom to priznanie mozem podat aj postou ? alebo treba osobne
    Ak je firma platiteľom dph, podanie musí byť elektronicky. Potom daň aj v termíne zaplatiť.
    Naposledy upravil Tweety : 22.01.14 at 17:39

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak si neoznámil zánik daňovej povinnosti počíta sa každý deň.
    Daňová povinnosť vzniká dňom použitia vozidla na podnikanie.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Michal.novo aha dakujem, lebo mi to vychadza celkom dost 124,9 € za tych 8 mesiacov necelych, tak preto sa pytam
    avalik no este pozor N1 je uzitkove vozidlo, tam je sadzba vyssia
    Michal.novo mam fiat ducato do 3,5 t cize to spada normalne pod osobne automobily nie ?
    srska 230,03 evri/365 dní
    kn-alka čo presne máš napísané v technickom preukaze na riadku 1 a 2: druh a kategória? - ak tam máš napísané, že nákladné vozidlo, tak je nákladné, nie osobné
    Michal.novo nakladne vozidlo N1...takze sadzba dane sa bude odvijat od hmotnosti a poctu naprav ?
    avalik ano
    Michal.novo a teraz ktora hmotnost ? 31 - prevadzkova hmotnost alebo 32 - najvisia pripustna celkova hmotnost
    kn-alka celková prípustná
    avalik (2) Celková hmotnosť vozidla je súčet pohotovostnej a užitočnej hmotnosti. Najväčšia prípustná celková hmotnosť vozidla je uvedená v osvedčení o evidencii časť I a osvedčení o evidencii časť II.45aa) V návesových jazdných súpravách sa celkovou hmotnosťou jednotlivého vozidla rozumie numerický súčet hmotností pripadajúcich na jednotlivé nápravy.
    Michal.novo dakujem a neda sa nejako oslobodit od tejto dane ?
    Rozalka Najprv si chceš uplatniť do výdavkov PHM, poistné, opravy a potom nechceš platiť daň .... to nejde.
    avalik oslobodenie od dane je v § 86 zakona o miestnych daniach
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    áno, od 13.05.13 do 31.12.13 je to 233 dní

    Návod na vyplnenie:
    Naposledy upravil kn-alka : 06.01.14 at 17:03

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Odkiaľ si vzal sadzbu 198,80? to je pre osobné MV.
    Pre nákladné s 2 nápravami je v tejto hmotnosti 230,03. Ešte si prever, aké spĺňa auto limity, ak Euro 3 sadzba sa znižuje na 213,60; ak Euro 4 a vyššie, sadzba sa znižuje na 208,12. Až odtiaľto počítaš daň podľa dní.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Michal.novo malo by to byt EURO 3 dik :P
    Michal.novo este som sa chcel spýtať ze normalne to zaplatim z uctu a potom to priznanie mozem podat aj postou ? alebo treba osobne
    Tweety doplnila som príspevok.
    Michal.novo a ked niesom platitel DPH ?
      zbaliť
    Michal.novo poradili by ste mi teda nejak postup ? :P platim prvy krat nejaku dan neviem ako to chodi..ci to treba platit len z uctu ..a ci treba ist aj na pobocku danoveho uradu alebo ako to je ..prosim vas o radu
    avalik zaloz samostatnu otazku a uved o aku dan ide

    Dan z motorovych vozidiel - pocet dni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.