Zavrieť

Porady

Príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie

V roku 2005 som si sám z vlastného účtu prispieval na doplnkové dôchodkové sporenie sumou 600 Sk mesačne. Príspevky zamestnávateľa som nemal, tento o mojom sporení ani nevedel, a teda v potvrdení o zrazených a odvedených preddavkoch na daň za rok 2005 nemám o ne znížený základ dane.
V daňovom priznaní teda uvádzam čo som si sám zaplatil ako položku znižujúcu základ dane (7200 Sk). Nikde som však nenašiel, či k daňovému priznaniu treba o tom doložiť aj nejaký doklad (obdobne ako je to s potvrdeniami o zrazených..., ktorých kópie sa prikladajú). Viete niekto či treba niečo prikladať? (ja by som tam preventívne aj priložil výpis z dôchodkového účtu, keby som ho niekde nestratil )).

Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Tipi
    V roku 2005 som si sám z vlastného účtu prispieval na doplnkové dôchodkové sporenie sumou 600 Sk mesačne. Príspevky zamestnávateľa som nemal, tento o mojom sporení ani nevedel, a teda v potvrdení o zrazených a odvedených preddavkoch na daň za rok 2005 nemám o ne znížený základ dane.
    V daňovom priznaní teda uvádzam čo som si sám zaplatil ako položku znižujúcu základ dane (7200 Sk). Nikde som však nenašiel, či k daňovému priznaniu treba o tom doložiť aj nejaký doklad (obdobne ako je to s potvrdeniami o zrazených..., ktorých kópie sa prikladajú). Viete niekto či treba niečo prikladať? (ja by som tam preventívne aj priložil výpis z dôchodkového účtu, keby som ho niekde nestratil )).

    Vďaka
    Pokiaľ si to neplatil formou zrážky zo mzdy, tak musíš požiadať DD poisťovňu, aby Ti vystavili potvrdenie o zaplatených príspevkoch. Neviem, či to bude treba aj priložiť k DP (predpokladám ,že si to podávaš sám), ale maj to radšej k dispozícii, keby Ťa daňový úrad chcel skontrolovať.
    Naposledy upravil Chobot : 24.03.06 at 09:52

    Kobra je offline (nepripojený) Kobra

    Kobra
    DD poisťovňa to pošle obratom, cca do týždňa. Tiež som si potvrdenie odložila pre kontrolu.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Priložiť nie je povinnosť, ale ja som to urobila, však sa nič nestane, keď kópiu z toho, čo si necháš doma priložíš aj daňovému úradu...

    Tipi je offline (nepripojený) Tipi

    Tipi
    No tak nakoniec mi preplatok bez problémov dorazil na účet, ani si nerobili problémy. Touto cestou teda pozdravujem Daňový úrad NR II.

    Príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.