Zavrieť

Porady

Spravne uctovanie odvodov a zavazkov v JU

Chcem sa informovat ako spravne zauctovat odvody do ZP a Socialnej poistovne. Uctujem v jednoduchom uctovnictve. Kazdomesacne si vytvaram zavazok voci ZP a SP. Nasledne dany zavazok zauctujem v penaznom denniku dnom zaplatenia odvodov. Ako ale postupovat pri prechode rokov. Kedze odvody sa vyplacaju vzdy spatne o mesiac neskor, je potrebne v decembri nechat neuhradene zavazky voci ZP a SP? Alebo ich vytvorim ako novyzavazok az v januari a nasledne ich pri vyplateni zauctujem v penaznom denniku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    K 31.12. tento zaväzok existuje, je v lehote splatnosti, treba uviesť v závierke.
    vekslak ale realne splatnost je az k 8.1. cize ja ho aj zaplatim vzdy nasledujuci mesiac k 8 dnu. Preto nie som si isty ci ho mam evidovat ako zavazok z minuleho roku alebo uz evidovat az v dalsom uctovnom obdobi cize v januari 2014

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ja osobne evidujem odvody vždy k poslednému dňu v mesiaci, takže v decembri mi ostane záväzok, ktorý je uhradený v januári.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Aj ja to tak robím ako dievčatá napísali. Tiež zaevidujem odvody za daný mesiac posledný deň v mesiaci ako záväzok.
    vekslak dakujem. aj ja to tak zrealizujem

    Spravne uctovanie odvodov a zavazkov v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.