Zavrieť

Porady

predaj nehnutelnosti - SRO a uctovanie DPH

Dobry den,
poprosila by som o radu, SRO predala FO nehnutelnost pricom prebehli nasledovne kroky:
1. podpisanie kupno-predjanej zmluvy+vklad na kataster
2. 19.12. uz kataster uvedene zapisal
-nehnutelnost je vsak do 31.1. prenajata s tym ze kupujuci ju prevezme a ma na nu narok az ku dnu 1.2. (to je jedna z podmienok zmluvy)
- do 31.1. je prenajata tretej osobe a zisk z prenajmu stale pojde na majitela SRO, cize ma nehnutelnost v uzivani dovtedy
- mozem za moment vyradenia a uctovania o DPH povazovat moment prevzatia a teda 1.2.2014? alebo musim uz dnom prepisu dodanovat budovu a odviest DPH zo sumy, ktora este nebola vyplatena z dovodu neprevzatia byt.priestoru.

dakujem krasne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    účinky zmluvy nastávajú vkladom do katastra.
    katka.hesskova ucinky zmluvy - ano suhlasim, otazka je ak to neprevezme podla zmluvy ci aj tak firma ma povinnost uctovat o dph... (firma stale uctuje zisk z prenajmu, kedze tak znela dohoda s novym kupcom, ze do 1.2. to bude firma prenajimat dalej kym neskonci zmluva s najomcom)

    predaj nehnutelnosti - SRO a uctovanie DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.