Zavrieť

Porady

Kontrolný výkaz - kam s faktúrou fyzickej osobe nad 1000 eur (resp.1600 eur) - oddiel D.2?

ahojte
kam Vám vyšlo zaradiť fakútru, ktorú ste povinní vyhotoviť, ak kúpa tovaru fyzickou osobou presiahne pri hotovostnej platbe 1000resp. 1600 eur pri úhrade ceninami, poukážkami?

nakoľko mám dilemu-faktúru som povinná vyhotoviť a som povinná platiť daň v tuzemsku, ale odberateľ nie je zdaniteľná ani právnická nie zdaniteľná, ani platiteľ....mne jednoznačne vychádza D2?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    áno pre fyzické osoby D2

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ak fyzickou osobou myslíš občana, tak D2
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    majka100 Prosím Vás do D2 idú aj občania ktorým som predala tovar pod 1000€? Ale my predávame iba na faktúru, platba vopred alebo dobierkou.
    majka100 občan je ten ktorý nemá ani ICO, čiže je FO?
    Sara1011 A kam by ste prosím zaradili faktúru, vyhotovenú pre podnikateľa,ktorý má IČO ale nie je plátcom DPH t.j. nemá pridelené IČ DPH SKXXXXXXXX.
    Aspoň čo som bola včera na školení, spomínali sa len faktúry vystavené na občanov, ktorí nemajú IČO, tí by mali ísť do D2.
    blondy túto dáš do A1, a kolonka IČ DPH ostane nevyplnená
    Sara1011 blondy, dakujem veľmi pekne, toto som potrebovala.
      zbaliť

    Kontrolný výkaz - kam s faktúrou fyzickej osobe nad 1000 eur (resp.1600 eur) - oddiel D.2?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.