Zavrieť

Porady

predaj tovaru fyzickej osobe, fakturacne udaje

Chcem sa spytat. Chcem predat tovar nejakej fyzickej osobe. Pocul som, ze predaj je mozny iba na fakturu alebo cez registracnu pokladnu, iny sposob vraj mozny nie je. Kedze kupovat registracnu pokladnu nemienim, musim teda vsetkym zakaznikom vystavit fakturu. Moja otazka je, ake su potom fakturacne udaje zakaznika? Podla zakona o DPH musi byt na danovom doklade obchodne meno a sidlo / trvaly pobyt. Ako v pripade FO? Musi tam byt aj ta adresa? Lebo ziadat adresu od kazdeho zakaznika (aj ked tovar predavam len raz za cas) nie je bohvieco.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    kedže ide o predaj konečnému spotrebiteľovi, stačí ked sa uvedie meno. Tie údaje zo zákona o DPH sú dôležité pre odberateľa-platiteľa DPH, aby si ju mohol odpočítať.
    Zákon vyžaduje vyhotoviť faktúru pre platiteľa. Takže "dobrovoľná" faktúra nemusí spĺňať všetko, len to, čo je potrebné .

    marosm je offline (nepripojený) marosm

    marosm
    no neviem, to s "dobrovolnou" fakturou mi nesedi. ak by som ju nemusel vystavit, na zaklade coho by som to zauctoval? ale ak naozaj staci len meno, to by bolo super.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    marosm
    no neviem, to s "dobrovolnou" fakturou mi nesedi. ak by som ju nemusel vystavit, na zaklade coho by som to zauctoval? ale ak naozaj staci len meno, to by bolo super.
    j
    § 71



    Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku



    (1) Pri každom dodaní tovaru a dodaní služby v tuzemsku pre

    zdaniteľnú osobu a pre právnickú osobu, ktorá nie je zdaniteľnou

    osobou, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru
    Takže pre občana nie je povinnosť vyhotoviť faktúru, ergo je možné vyhotoviť iný doklad podľa uváženia. V obchodnom zákonníku som faktúra ako slovo nenašla. Takže trvám na svojom názore, že tam ôže napr. byť napísané Janko Mrkvička, Bratislava, prevzal osobne.
    Naposledy upravil KEJKA : 12.09.05 at 17:04 Dôvod: doplnenie

    predaj tovaru fyzickej osobe, fakturacne udaje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.