Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie FA z prelomu rokov.

Prosím vás, ako to bude s DPH, keď mám fa vystavenú 3.1.20014, ale dátum zdaniteľného plnenia 31.12.2013?
Viem, že odpočet DPH si môžem uplatniť najneskôr do posledného mesiaca kalendárneho roka, v ktorom vznikla daňová povinnosť. Keď je daňová povinnosť 31.12. mám to dať do priznania za 12/2013 alebo 01/2014?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dubacik Ďakujem pekne. Ešte som zabudol povedať, že mám jednoduché účtovníctvo. Predpokladám, že sa tým nič na DPH nemení, ale pre istotu to uvádzam.
    Tweety Nie, nič sa nemení.
    mondes Nič sa nemení.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak píšeš, že vieš, že si nárok môžeš uplatniť najneskôr do posledného mesiaca roka, v ktorom vznikla daňová povinnosť, takže by malo byť aj jasné, že uplatniť v roku 2014 nemôžeš.
    dubacik Však áno, to som si vyčítal zo zákona. Len nie som taký skúsený, a teraz neviem, ako to mám zaúčtovať v JÚ. Mám MRP a keď robím DPH, tak si všetky faktúry z decembra nahádžem do programu. Teraz mám ale fa vystavenú v januári a neviem, kde ju mám naúčtovať. Takže ako to dobre chápem, do knihy pohľadávok to dám s dátumom 3.1.2014 a do DPH na 31.12.2013. Len v ktorom roku budem mať faktúru fyzicky evidovanú?
    Ester plus Daj ju do roka 2013.

    Zaúčtovanie FA z prelomu rokov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.