Zavrieť

Porady

nahradne bločky

Ahojte,

chcem Vás poprosiť o radu. FO - nepodnikateľ prenajíma byt. Uplatňuje si skutočne vynaložené náklady súvisiace s prenajímaným bytom. Inkasný lístok za mesiac 05 a 06/2005 stratili. Doniesol mi náhradný doklad, kde je napísané obdobie za ktoré boli náklady uhradené, ale nie je tam dátum platby ale len dátum vystavenia opisu dokladu t.j. 21.03.2006. Je možné takýto doklad uznať do nákladov ?, alebo to pri prípadnej kontrole nemusia uznať.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    V litere zákona je napísané, že účtovný doklad musí byť originál. Teda neuznať.

    Ale sedliacky rozum vraví, že preukazne to bolo zaplatené, je to platba, ktorá sa viaže na meno (nie bloček z elektronickej pokladne) a preto ja osobne by som to riskla a uplatnila. Rozhodnúť by sa mal daňovník sám, veď je to jeho priznanie. My sme iba nástroj na jeho vyplnenie. Zodpovednosť za rozhodnutia musí byť na daňovníkovi.

    JSJP je offline (nepripojený) JSJP

    JSJP
    Ja si myslím tiežm že by to mohli uznať. Uvidíme pri kontrole. Ďakujem za odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.