Zavrieť

Porady

predajňa a koniec roka

Prosím o radu. Neviem si rady s predajňou. Ceny sú bez DPH. DPH viem vysporiadať. &lt;br&gt;<br>
Nakupujem tovar , učtujem spôsobom B. Čiže tovar 504/321 6766,09€&lt;br&gt;<br>
Predám tovar učtujem 211/604. 1634,64 €, ale keď dám, že som mala dajme tomu 5% maržu /81,73 €/ tak čisté tržby sú potom 1552,90€&lt;br&gt;<br>
Ako teraz prevediem na konci roka zostatov v predajni , učtovne 131/504, &lt;br&gt;<br>
&lt;br&gt;<br>
ale v akej sume????? A čo s tou maržou kde sa učtuje a ako??? Poraďte mi prosím.
kopretinka prečo zadávaš opakovane tú istú otázku???!!! nezabezpečíš si takto odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Nezaškodí občas zopakovať matematiku 8 triedy ZŠ .... tam som s dcérou riešil ťažšie príklady z kupeckých počtov. Ak si dosiahla tržbu 1634,64, tak 5% marža z nej bola 77,84, nie 81,37. Predaný tovar v nákupnej cene bol 1556,80, nie 1552,90, skús to prepočítať. Na sklade ti potom muselo zostať 6766,09 - 1556,80 = 5209,29 = účtovný stav tovaru na sklade. Ten skontroluješ podľa nákupných cien a spočítaš. Ak napočítaš trebárs 5211,39, tak 5209,29 zaúčtuješ na 131/504 a 2,10 bude inventúrny prebytok 131/648, opak bude manko. Ak bude nad normu, tak 549/131, ak v norme, tak 548/131 oproti účtovnému. O marži sa v účtovníctve neúčtuje, tá ti vyjde vo výkaze ziskov a strát v riadku 3, ako rozdiel.
    erika1970 Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Súhlasím. Urobila som chybu. Motám sa v tom dookola, že už ani nerozmýšľam. Ešte raz ďakujem.

    predajňa a koniec roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.