Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie DPH riadok v DP

Pri ročnom zúčtovaní DPH po prepočte vypočítaným koeficientom nam vznikol rozdiel v odpočitateľnej dani oproti tej už v priebehu roku odpočítanej - rozdiel, ktorý treba odviesť do ŠR, teda sme si mali uplatniť menej. Viem, že sa suma ročného zúčtovania zahrňa do r.21 DP, ale nám to vychádza takto: r.21 pred ročným zúčtovaním je 600,- ročné zúčtovanie do ŠR 1300,-, teda na tomto r.21 by mi vyšlo (mínus)-700,-, a to neviem, či tam môžem dať znamienko mínus, potom daňová povinnosť na r.31 sa mi počíta r.19 1400,- mínus mínus, čo je plus, 700,- , teda r.31 2100,-. Prosím poradiť , či to takto má byť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš dať mínus, ked je výpočet správny. Ja som tiež cca 2 roky dozadu takto to musela riešiť.
    skvrnka Výpočet by mal byť správny, rozdiel 1300,- vyšiel preto, lebo v priebehu roka sme mohli uplatňovať koeficient 0,75, a teraz nám pri prepočte vyšiel len 0,65 ( čo budeme vlastne používať v r.2014)
    KEJKA áno, presne tek, ja som mala obdobný prípad.

    Ročné zúčtovanie DPH riadok v DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.