Zavrieť

Porady

problém s vodovodným potrubim

Ahojte mam problem s vodou, respektíve s potrubim. Je nakrivo osadene ze nemozem osadit bateriu. Mate s tym nejake skusenosti ako to vyrovnat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mr.dred je offline (nepripojený) mr.dred

    mr.dred
    Toto je základná chyba pri inštalácii potrubia na batériu,ktorá je "na stenu".Pred omietnutím - okachličkovaním,treba potrubie vycentrovať za pomoci prípravku,alebo starej batérie s rovnakou roztečou vývodov,lebo potom sú takéto problémy.
    Nenapísal si typ rozvodu - železo - plast - aluplast..
    Môžeš skúsiť vyškrabať omietku - lepidlo okolo tej krivej vývodky zo steny,nakrútiť do kolienka (ak tam je vnútri) nejakú trubku a skúsiť to vyrovnať.Potom namontuj batériu na etážky bez tesnesní a vývodku v stene nanovo zalep stavebným lepidlom a nechaj vytvrdnúť.Potom skús bateriu normálne namotovať a pevne dúfať,aby to v stene neprepúšťalo na spojoch.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    čongo ono to je tak ze sme prerabali kupelnu a nedaval som stary obklad dole natrel adheznym mostikom a na to isla nova dlazba, takze rozvody su zelezne. Predtym tam bola 10 bateria, lenze ja som potreboval to rozsirit na 15 tak som kupil nadstavce, rozširovaciu etazku a ked som to namontoval ukazalo mi ze je to nakrivo a teraz neviem co s tym
    mr.dred Ak to nejde narovnať v stene (ako som písal predtým)-moc sily do toho nedávaj,lebo etážky aj batéria sú z pomerne krehkej zliatiny a skôr sa zlomia,ako zohnú.
    Pokiaľ ti chytí závit prevlečnej matice baterie na etažku (ale tesnenie nesadne), koniec etažky zabrús došikma tak,aby to bolo rovnobežné s batériou.Pokiaľ je vôľa na prevlečnej matici malá a nedá sa naskrutkovať na závit - vyskrutkuj ju von z batérie (aj so sedlom - väčšinou to ide imbusovým kľúčom) a trochu zväčši vnútorný otvor na matici (pilníkom),aby mala vôľu a dala sa naskrutkovať aj zošikma.Zabrús etážku,aby sadlo tesnenie.Prípadne ešte vlož pod maticu a prírubu čo ju drží nejakú mäkkú plastovú podložku (krúžok na záclony...),aby bol prítlak na prírubu rovnomernejší.Takúto úpravu zrejme bude treba spraviť na oboch pripojeniach,aby sa batéria dala dobre vycentrovať - aby to aj nejako vyzeralo a batéria bola rovnobežne so stenou.
    vlado 33 Toto je trefa do černého ako hovoria Česi. Vypiluj, daj krúžok zo záclony(keď sme pri záclone je krúžok 24mm). Milujem slovenských kuťilov, takých nájdeš už iba v Indii. A čo ti hovorí posuvné meradlo a premeranie. Keď raz (neide tak neide), dám tam 100mm batériu.
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    čongo jj etazka a ked som ju natocil na potrubie tak jedna je dobre a druha je naklonena na pravo a nemozem tam zakrutit bateriu :-/
    brodozz zavolaj vodara,ten to poriesi.
    čongo hmm dik za radu.
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Buď to vyriešiš natočením takýchto etážok alebo ti to posunie vodár.
    redukcni-etaze.jpg  
    čongo to su etažky na rozširovanie a ano tie som pouzil ale musim to este narovnat a nie som si isty ci to mozem silovo urobit aby mi nieco neprasklo v stene
    LukyKs Ak nevieš, tak to nerob

    problém s vodovodným potrubim

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.