Zavrieť

Porady

Uctovanie hospodarskeho vysledku - strata

S.r.o. sme zalozili v septembri 2013.

Hospodarsky vysledok pred zdanenim mamestratu -517,29
Zaklad dane mame -651,79

Mam zauctovat 31.12.2013 702/710 -517,29
1.1.2014 431/701 - 517,29
po zasadnuti VH v 2014 a rozhodnuti, ze so stratou sa nic nejde robit zauctovat ako neuhradenu stratu na 429/431 -517,29

Zaklad dane sa neuctuje, ze ano? Vdaka
4 komentárov     zbaliť
tictac7 aký soft používaš?
erow Pohodu
tictac7 ...som ssi pozrela Tvoj profil. Prepáč, neber to ako útok na Tvoju osobu - nájdi si účtovníčku....
erow Ja ju mam, len som ju nechcela cez vikend otravovat a toto je posledna vec co potrebujem zauctovat. Vsak ak by sa mi tu k tomu nikto nevyjadril tak by mi to ona bud potvrdila, alebo vyvratila zajtra. Len som sa chcela ubezpecit, ci je to spravne uctnovanie, to je vsetko.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Pripadá mi neobvyklé, že v prvom roku máte hlbšiu stratu daňovú, ako účtovnú. Prever najprv, či máš správne znamienka v jednotlivých kolonkách priznania, resp. či si miesto pripočítania k mínusovej hodnote neodpočitoval. Aj to čo daňovú stratu oproti účtovnej prehlbuje. Základ dane sa iba vykáže v priznaní, ako strata, nie je predmetom účtovníctva.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erow Uff, no uctovne odpisy mam 535,50 eur a danovy 670 toto mi este prehlbuje danovu stratu o 134,50. A to je spravne, nie? Vsak ked su uctovne odpisy nizsie ako danove, daňový základ znížime o rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi (- rozdiel). Takze ked mam vysledok -517,29 tak ked ho este ponizim o 134,50 je to -651,79. Ci sa mylim?
    Rozalka Účtovný HV ti zostane aj po podaní priznania 517,29 - pokiaľ nebudeš účtovať o odloženej daňovej pohľadávke.
    Ak nechceš mať daňovú stratu, pozastav odpisovanie.
    a_je_to .. tak potom ok, keď iba to
    erow Prosim ta a tak ako som napisala to zauctovanie straty, je to spravne? Ked tak rozmyslam asi mi bude lepsie ked prerusim odpisy radsej buduci rok a budem skor umorovat stratu, nie? Asi to bude vyhodnejsie ako keby ich prerusim tento rok, ci zle rozmyslam?
    erow Takze uz mi to potvrdila uctovnicka je to spravne zauctovanie, dakujem Vam.
      zbaliť

    Uctovanie hospodarskeho vysledku - strata

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.