Zavrieť

Porady

Inštalácia Windows.

Mám asi 3 roky starý notebook, rozhodol som sa ho preinštalovať. Mám predinštalovanú verziu RECOVERY ktorá mi od začiatku liezla na nervy kvôli predinštalovaným programom z ktorých ani jeden som nepoužíval. Napríklad Veryface ktorý chce monitorovať môj ksicht kvôli identifikácii. Dal som ho odinštalovať, vyčistil som registre, vypol pri štarte a stále hlási, že ho win 7 nevie nájsť. Rozhodol som sa pre čistú inštaláciu Win toho istého produktu, po inštalácii a zadaní product key mi overenie vyhodnotilo neplatnú verziu OS, a nepustilo ma ju ani overiť tel. Volal som na technickú podporu Microsoft, odporučili ma na výrobcu. Volal som preto na lenovo tech. podporu, pokiaľ mám známku na obale a zadám product key musí prejsť. Nikto nepotreboval na overenie číslo ID-OEM a prehadzujú si ma ako horúci zemiak. Robil som to takto u HP a v pohode mi tel. overenie prešlo. Poraďte ako ďalej.
Naposledy upravil vlado 33 : 24.01.14 at 18:32
taiko 1. "neplatnú verziu OS" ?
2. Nezadaval si "Product key" pri instalacii windowsu? Vtedy presiel?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    vlado 33 Môj chybový kód je: 0xC004E003 Licenčná služba softvéru zistila, že vyhodnotenie licencie zlyhalo.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Pletieš piate cez deviate. Co vlastne potrebuješ? Preinstalovať OS? Takže prvy bod: zazalohovanie doležitych dokumentov, dalej 2. boot cez inštalačne DVD a v jednej z ponuk formatovanie a dalej pokračuješ podla ponuky. Na svoj NB by si mal inštalovať len ten OS, ktory je licencovany k tomu NB. Zadavaš tam registračne číslo, čo je na nalepke. Čo sa tyka toho inštalačneho DVD, zhanaj.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vlado 33 Všetko toto som spravil , použil som product Key z nálepky a pokračoval v inštalácii. Po inštalácii som klikol na systém a vyhodilo mi, že do aktivácie zostáva 3 dni. Keď zadám aktivovať ihneď nedá mi ponuku overiť telefonicky. Včera mi volali z Microsoftu, licencia je v poriadku, mám zavolať do Lenova oni to vraj tam blokujú. Ešte som sa s takýmto prípadom doteraz nestretol, poslal som prílohy.
    duves Či to nema Lenovo ako nejaku ich vlastnu licenciu dohodnutu s MS.
    vlado 33 Vyriešené: Lenovo upravuje recovery inštalácie tak, aby licenčný kľúč nebolo možné použiť na čistú inštaláciu Windows tej istej verzie na PC zakúpenom s touto licenciou.
      zbaliť

    Inštalácia Windows.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.