Zavrieť

Porady

inštalácia windows

Teraz mám na NB os Windows Vista a chcem sa ho zbaviť. Inštalácia XP z Visty sa spustiť nedá. A pri zapínaní mi to ani nebootuje z disku neviem čo mám robiť. Prosím pomôžte mi bo ma z tej Visty porazí...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Newww je offline (nepripojený) Newww

    Človek Newww
    No s Vistou bude trosku problem. Avsak pokial nechces skusit ten LINUX tak budes musiet v BIOSE vypnut podporu SATA inak ti nedovoli respektive nespustis ...... alebo inak..................... proste nenainstelujes xp

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    pitash Pozri príspevok
    Teraz mám na NB os Windows Vista a chcem sa ho zbaviť. Inštalácia XP z Visty sa spustiť nedá. A pri zapínaní mi to ani nebootuje z disku neviem čo mám robiť. Prosím pomôžte mi bo ma z tej Visty porazí...
    Mas tam nejake subory, co treba pozalohovat? Tak pozalohuj.
    A urobil by som spustacie DVD, nieco ti hodim na web:
    http://www.upnito.sk/download.php?fi...4eea31909d6386
    (mam aj pre floppy mechaniku, ale to sa asi na NB nenosi )
    Potom nabootuj z DVD mechaniky (nepoznam ale cez ktoru klavesnicu sa dostanes do BIOS-u na urcenie bootovacej jednotky, na stolnych je to zvycajne klavesnica Del), cez prikaz
    format c:
    vykonaj naformatovanie hardisku
    vloz instalacne XP a zadaj prikaz setup (asi po restarte) znovu cez bootovacie DVD
    Potom je instalacia zrozumitelna.

    P.S. Nasiel som daco k tej klavesnici ako sa dostat do biosu:
    http://www.pcforum.sk/bios-v-notebooku-vt11189.html
    Naposledy upravil duves : 07.10.07 at 19:05

    Newww je offline (nepripojený) Newww

    Človek Newww
    Treba vypnut podporu native sata v biose, dalej v biose nastav first boot device na DVD mechaniku, uloz bios, daj cd s xp do mechaniky a zapni komp. Malo by to nabootovat z cd a tam das format C (vytvoris si particie) a instalujes.
    SPRAV SI ZALOHU VISTI z dovodu ze by sa chcel k nej vratit!!!

    habka je offline (nepripojený) habka

    habka
    najdi niekde v biose-hneď keď zapneš počítač je tam ponuka bios a k nej priradene nejake tlacitko. najdi v ňom ponuku Boot-pri nej bude pravdepodobne IDE 0-prva položka.zmeň ju na CD-ROM, vyjdi z biosu maj CD v mechanike a spusti sa inštalacia.cau

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.