Zavrieť

Porady

Čo znamená fakturačný koeficient na vyúčtovaní ZSE?

Ahojte, v práci sme dostali vyúčtovanie od ZSE a na ňom nenormálny nedoplatok, asi tak 4 x toľko, ako obvykle. Spotreba bola bežná, nijaké extra náklady. Kolegyňa si vytiahla vyúčtovanie z minulého roka a jediný rozdiel, ktorý bola schopná nájsť, bol tzv. fakturačný koeficient. Mali sme FK 1 a teraz mám dvojku. Tá dvojka spôsobila, že nám fakturujú 2x toľko energie, ako keď sme mali jednotku. Prosím, ak viete, o čo ide, čo je to ten fakturačný koeficient, na čo je vôbec dobrý atď.,, poraďte! Na nete o tom nie je ani zmienka a kolegyňa je už zúfalá!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Obrátila by som sa na dodávateľa.
    Naposledy upravil Tweety : 22.01.14 at 17:25

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Trošku skúsim pomaturovať...Nerobili ste so ZSE zmluvu o množstve odobratej el. energie ? Neviem aká ste firma,či máte výrobu atď.,ale viem,že pokiaľ nedodržíte zmluvný odber,dodávateľ vás sankcionuje.Tak sa na to pozrite a samozrejme kontaktujte dodávateľa.Myslím,že to bude ono.A pokuta je aj za nevyčerpanie a aj za vysoké prečerpanie.Aspoň ja som to tak pochopila.Pýtala som sa na elektrárňach,či som Sybilla,lebo u mňa sa to odvíja od počasia.
    A ešte som našla judikáty (ale na to treba byť prihlásený):
    http://www.judikaty.info/sk/search/?...icient&db=mssr
    Naposledy upravil Peggynka : 23.01.14 at 08:07

    gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

    gogol99
    Domnievam sa, že sa jedná o prepočítací koeficient, čo znamená, že ak Vaše meradlo merá spotrebu s konkrétnym prepočítavacím koeficientom, tak ak máte koeficient napr. 2, tak meradlo namiesto spotreby 20 000 kWh zaznamená spotrebu iba 10 000 kWh a nameranú spotrebu treba vynásobiť koeficientom 2, aby ste mali na faktúre skutočnú spotrebu elektriny. Preto ak je moja domnienka správna, tak na faktúre Vám vypočítali správnu spotrebu a meradlo Vám nameralo menšiu spotrebu v závislosti od prepočítacieho koeficientu.
    Zaveste sem skeny faktúr, aby sme vedeli čo presne máte na mysli.

    Čo znamená fakturačný koeficient na vyúčtovaní ZSE?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.