Zavrieť

Porady

Sezónna živnosť - dilema

Dobrý deň. Prosím vás dobrí ľudia... Už štvrtý rok bezvýsledne riešim neuveriteľnú živnostenskú dilemu. Pracujem piaty rok ako živnostník. Počas sezóny mám celkom zaujímavé príjmy, ale keď sezóna skončí to jest november, december, január, február, príjmy klesnú na ani nie štvrtinu...

Z predchádzajúceho daňového priznania mi ale vychádzajú mesačné odvody vysoké spolu cca 350 euro a to mám ešte zamestnanca... Najviac mi "škodí" že tieto vysoké odvody musím platiť aj počas doby kedy takmer nepracujeme.

A čo so zamestnancom, za december mal 25 hodín...!? Prepustiť, na dohodu?

Ďakujem
Naposledy upravil dusan333 : 20.01.14 at 17:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    zamestnanca by si mal prijať na dobu určitú, mimo sezóny napr. aj na dohodu...
    a tvoje fondy? mimo sezóny nie je možnosť prerušiť živnosť? popr. ak máš nejaký zdravotný problém, tak ho porieš na PN......
    dusan333 Ďakujem za promptnú odpoveď. Ale o fondoch som ešte ani nepočul...!Ešte raz vďaka.
    Mila123 čo si ešte nepočul? nechápem.....

    Sezónna živnosť - dilema

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.