Zavrieť

Porady

premlčacia doba poistného

Od r. 1992 mám živnosť - podnikám popri zamestnaní, nepamätám sa či som sa prihlásil do soc. poisťovne, ale asi nie keďže som bol stále zamestnaný na hlavný PP. V apríli 2013 som požiadal o predčasný starobný dôchodok a vtedy som sa dozvedel, že som mal povinnosť platiť do soc. poisťovne. Nedoplatok mi vyčíslili za roky 1996 - 2000 a 2006 - 2011. O PSD som požiadal na základe ukončenia PP, PSD mi priznali od 4/2013. V 11/2013 som dostal rozhodnutie o nedoplatku na poistnom, ktoré som na odporúčanie prac. soc. poisťovne zaplatil - s tým, že ak to uhradím tak pri dovršení 62 rokov budem môcť požiadať o prepočítanie dôchodku. 13.1.2014 som na pobočke SP podal žiadosť o prepočítanie dôchodku a 21.1.2014 som zo SP obdržal rozhodnutie o penále a rozhodnutie o dlžnom poistnom za r. 1996 - 2000. Ak viete poradte mi čo mám robiť, podľa zákona 461/2003 o premlčanie asi nepôjde.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    premlčacia doba poistného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.