Zavrieť

Porady

materská

Ahojte poraďáci, prosím o radu. 29,10,2012 mi skončilo DNP v tom čase som nastúpila na materskú ktorá mi skončila v júni. Tento rok by som chcela otehotnieť. som na RD nezamestnaná. čo robiť aby som mala materskú z DNP. viem že je tam lehota dva roky no moc sa nevyznám. ďakujem pekne za každú odpoveď
4 komentárov     zbaliť
Mila123 napr.
1/zamestnať sa.....
2/platiť si DNP
3/ byť szčo s povinnou platbou do SP
4/stačí aj dohoda
5/.....

je veľmi veľa možností
purina1 a na aké dlhé obdobie? muselo by to byť tých 270 dní?
Mila123 a nie? jasne, že 270 dní......
purina1 ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    základná podmienka: Existujúce poistenie, resp musíš byť v ochrannej lehote a treba mať 270 dní poistenia v období dvoch rokov pred pôrodom! viď zák o SP
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    purina1 takže jediná možnosť založiť nové DNP. už rozmiem, musím mať za posledné dva roky poistenie v dlžke 270dní a to by som už zrejme s tým starým Dnp nestihla :-/ ďakujem
    Katy a R máš plno možností! - ja by som si na tvojom mieste teraz hne´d našla hocijakú brigádu ... (na začiatok) ... ak budeš mať teraz hneď nejaké poistenie - aj hneď by si mala nárok na dávku (ešte máš čas možno 3 dni - nechce sa mi presne počítať! - to ak by si nemocenské potrebovala?)
    Mila123 na pravidelný príjem.....
    resp. takú na ktorej budeš nemocensky poistená......
    purina1 to je trochu problém, mám ročné dieťa a rodinu vzdialenú na 3hod. autom. neviem či je to možné ale keby som si teraz uzatvorila dnp z najnižšieho VZ platila 270 dní a potom si našla lepšie platenú prácu mala by som materskú podľa platu + dnp?
    Katy a R ako píše Mila (pravidelný príjem)- to je veľmi dôležité !
    Ale môžeš sa aj teraz hneď dobrovoľne poistiť (resp v pondelok) .. len počítaj, že aj tak treba dosť platiť. - mohla by si využiť ale v prípade choroby dieťatka na ošetrovné, alebo v prípade tvojej choroby na nemocenské. Ak by si si našla neskôr prácu - dobrovoľné poistenie môžeš zrušiť (hocikedy - aj za týždeň, aj za mesiac....
    purina1 no mala som smolu, keď som bola tehotná prepúšťali. ďakujem pekne za odpoveď
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.