Zavrieť

Porady

leasing a spracovateľský poplatok

Je spracovateľský poplatok priamy náklad, ktorý vstupuje do réžie v deň úhrady, alebo sa pripočítava k výške istiny a odpisuje sa spolu s istinou podľa počtu mesiacov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Marianna01
    Je spracovateľský poplatok priamy náklad, ktorý vstupuje do réžie v deň úhrady, alebo sa pripočítava k výške istiny a odpisuje sa spolu s istinou podľa počtu mesiacov?
    Je to priamy náklad na obstaranie predmetu lízingu. Zaradíš ho do OC predmetu lízingu.
    Naposledy upravil Tweety : 26.03.06 at 15:55

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Odporúčam pozrieť si tému : Spracovateľský poplatok
    Nedarí sa mi ju tu prilepiť, je tam odpoveď od Andreja :
    spracovateľský poplatok pri finančnom prenájme vstupuje do obstarávacej ceny predmetu nájmu.
    Ja by som sa stotožňovala skôr s touto odpoveďou. Ale - možno sa mýlim.

    lenka397 je offline (nepripojený) lenka397

    lenka397
    Súhlasím s Pytonom, mala som ten istý problém a viacerí mi poradili práve tak. Spracovateľský poplatok bez DPH pripočítaš k obstarávacej cene bez DPH a z toho robíš odpisy.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    A ešte do obstarávacej ceny vstupuje aj kúpna cena /bez DPH/, tá, ktorá je zvyčajne okolo 1000- 2000,- Sk. Myslím, že to vyplýva aj z tabuľky od Maríny.

    leasing a spracovateľský poplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.