Zavrieť

Porady

doplatenie poistneho pre ucely davky v nezamestnanosti

Dobry vecer,

prosim o radu. o necele dva mesiace koncim pracovny pomer v jednej firme a nech ratam ako ratam, chybaju mi 3 dni aby som mala odporacovane dva roky a teda aj narok na davky v nezamestnanosti. aj keby som odrobila este mesiac navyse, aj tak by chybali tri dni. cele sa to tak posuva... asi mesiac a pol by som potrebovala a bude to ok. daju sa tieto davky nejako doplatit? alebo ma napadla druha moznost - skoncit pracovny pomer, ostat doma ako samoplatca a zaplatit si vsetky odvody a az potom sa ist evidovat na urad prace a ziadat o podporu. bolo by to takto realne?
8 komentárov     zbaliť
Mila123 áno, aj také je riešenie....
audina nebude to vadit, ze sa registrujem na urade prace az mesiac po skonceni pracovneho pomeru?
ivka70 nebude, len si za ten cas musis platit sama aj zdravotne poistenie
veronikasad Uveď presné dátumy doby zamestnania v posledných 3 rokoch. Kedy si naposledy poberala dávku v nezamestnanosti
audina 1.januar 2011 - 31.marec 2011 , jun 2011 (iba 26 dni), jul 2011 (1 den), 1.maj 2012 - 14. marec 2014. davky v nezamestnanosti som nepoberala este nikdy.
veronikasad Pracovný pomer máš na dobu určitú do 14.3.2014 ?
audina nie, pracovny pomer mam na dobu neurcitu, koncim dohodou k dnu 14.3.
veronikasad Tak si tú dohodu skús posunúť o cca mesiac, ak bude zamestnávatel súhlasiť (presný dátum som nepočítala)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    audina nebude to vadit, ze sa registrujem na urade prace az mesiac po skonceni pracovneho pomeru?
    Evidencia na ÚP nie je povinná.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    audina (Dnes 17:11) 1.januar 2011 - 31.marec 2011 , jun 2011 (iba 26 dni), jul 2011 (1 den), 1.maj 2012 - 14. marec 2014. davky v nezamestnanosti som nepoberala este nikdy.

    90 dni - 1.januar 2011 - 31.marec 2011,
    26 dni - jun 2011 (iba 26 dni),
    1 den - jul 2011 (1 den),
    683 dni - 1.maj 2012 - 14. marec 2014

    mne to vychadza, ze mas 800 dni a teda splnas podmienku 730 dni


    takze nevychadza ... hmm
    Naposledy upravil avalik : 27.01.14 at 18:17
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Prac.pomer končí 14.3. 2014 - na UP sa bude evidovať až po tomto dátume, čo už bude obdobie dlhšie ako 3 roky. (obodbie 1.1.-13.1.2011 tam nemôžeš započítavať.
    avalik ano , mas pravdu, zabudla som to ohranicit 3 rokmi
    Katy a R však ak sa prihlási na UPSVaR voľakedy v apríli, resp máji - tak jej chýba len 20 dní - to by mala zvládnuť aj doplatením !
    audina ano, ja som to zle napisala, ze od januara... a praveze v tej robote ostat dlhsie nechcem, preto si chcem doplacat
    veronikasad Audina, ale nedá sa doplácať len poistenie v nezamestnanosti, musíš sa prihlásiť na celý balík poistenia, najmenej z minimálneho vymeriavacieho základu.
    audina ano viem, ved preto to takto riesim z kazdej strany a rozmyslam ako to spravit aby to bolo co najlepsie. najidealnejsie by bolo ist rovno do dalsej roboty a hotovo ale dakujem velmi pekne za rady
      zbaliť

    doplatenie poistneho pre ucely davky v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.