Zavrieť

Porady

kontrola stavu ERP

ako kontrolujú ERP ? konkretne stav hotovosti...podľa čoho ?
bloky z pokladnice za predaj tržieb som v minulosti účtovala na 211.xx
t.č. pravidelne robím dotáciu pokladne z banky na nákup PHM a iného rež. materiálu pretože za rok 2012 som mala jediný predaj cez ERP a do dnešnej doby ani jeden a zrejme už ani nebude. skontrolujú len účet 211 s reálnou hodnotou v kase ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    nie. Skontrolujú momentálny stav erp podľa toho, čo "vypľuje" erp s fyzickou hotovosťou v peňažnej zásuvke.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    januli takže v tom prípade mi to nemôže sedieť ...momentálny stav v ERP mi hlási k určitému dátumu len tržby v nejakej sume. a tá čiastka sa už dávno použila na nákup režijného materiálu
    tictac7 stav v pokladni, to koľko tam má byť hotovosti sa každý deň vykonaním dennej závierky vynuluje. Ak ráno dávaš do kasy nejaké peniaze na vydávanie, si povinná urobiť "vklad". To, čo má byť v kase nie je to isté, čo sú naakumulované všetky tržby odo dňa zavedenia kasy do užívania. Prečítaj si zákon, možno to pochopíš.
    DANAK1 no, moja RP sa pri závierke nenuluje, a aby som každý večer vyberala peniaze, je somarina.
    januli nedávam do nej žiadne peniaze. nerobím žiadny vklad... používam ju len sezónne pri jedinom predaji za dva roky som vytlačila na konci toho dňa dennú uzávierku a teraz mi na tú ,,krabicu,, sadá prach peniaze som dala do zásuvky kde mám ,,trezor,, robím bežné dotácie pokladne + výdaj
    jediné čo môžu kontrolovať je či som predaj urobila cez ERP , či mám k tomu dennú uzávierku a to je všetko ...či ?
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ale ved pokladna a ERP su dve rozne veci


    doplnenie:

    ERP je krabica s fiskalnym modulom, v ktorej sa eviduju vklady podla zakona o ERP

    pokladna je krabica/trezor kde su ulozene vsetky penazne prostriedky uctovnej jednotky v hotovosti
    Naposledy upravil avalik : 27.01.14 at 12:18
    januli pokiaľ sme mali fiškálnu pokladnicu, tak som každý blok z tržby pripla k príjmovému a zaevidovala do podvojného uč. na účet 211.xx ani v tom čase som nemala dve pokladne ..hotovosť - príjem a výdaj išiel len cez jeden účet ... nemala by ERP evidovať len tržby v hotovosti ?
    avalik doplnila som odpoved

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.