Zavrieť

Porady

prenesenie decembrovej faktúry do januárovej DPH

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či môžem preniesť decembrovú faktúru do DPH za január, kedže sa bude podávať už aj kontrolný výkaz, nebude to vadiť? Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
marjankaj Vystavenú?
Tica2 Ja mám taký istý prípad, faktúra s decembrovým dátumom mi prišla včera. Zaúčtujem ju do januára a v decembri vytvorím na ňu rezervu. Len neviem či si DPH môžem uplatniť v januári. Opravné priznanie k DPH by som nechcela podávať. Poradíte?
marjankaj Opravné už aj tak nestihneš.
DPH si odpočítaš za január 2014. Pozri §51
Zaúčtovať ju môžeš však do roku 2013. Veď si ešte nepodala DP z príjmu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ak prišla po podaní priznania DPH, teda po termíne na podanie (27.1.2014), tak sa uplatní v mesiaci, kedy došla. Ak by prišla až 3.2. tak vo febr
    Dada Ja mám po jednej daňovej kontrole takú skúsenosť, že mi to vyhodili a musela som robiť dodatočné priznanie. Neakceptovali, že faktúra mi došla až po podaní priznania.
    marjankaj A v ktorom roku to bolo?
    Mala si sa odvolať.
    To že ti faktúra došla až po podaní DP nie je rozhodujúce. Rozhodujúci je termín podania DP(teda 25. v mesiaci)
    Ak si DP podala 20.1. a faktúra ti došla 23.1. tak si mala podať opravné DP. Po 25. už iba dodatočné DP.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    A to minulý týždeň v telke kritizovali, že podnikatelia nechávajú podanie daňového priznania na poslednú chvíľu.
    Ak by ho však podali 20.1.2014 tak ak by im ešte prišli faktúry za rok 2013, tak by ich museli zahrnúť do 12/2013 (4,Q.2013). Teda museli by robiť opravné daňové priznanie.
    A potom nepodávajme DP až 25.1.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Rozalka Presne tak .... zato oni majú pripravený portál na 100% načas!!!
    marjankaj Až ma nadvihlo, keď ten podplukovník čo ho vymenovali za generálneho riaditeľa sekcie daní a ciel finančnej správy sa hral na múdreho minulý týždeň v telke.

    http://www.ginn.pro/news/daniel-cech-kariera
    martiiiina a do kedy sa dá podať opravné daňové prizanie, je tam dáky dátum?
    Mila123 opravné sa vždy podáva iba do termínu na podanie riadneho priznania....
    po termíne sú zvyčajne dodatočné.....
      zbaliť

    prenesenie decembrovej faktúry do januárovej DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.