Zavrieť

Porady

DP FO ,,B"

Ahoj,
chcela by som sa spytať, či mam k DP FO typ B pridať aj Vykaz o prijmoch a vydavkoch a vykaz o majetku a zavazkoch ak som FO, ktora nie je SZČO a daňové priznanie musim podať, pretože som v danom roku predala dom so ziskom.

Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Žiadne výkazy neprikladáš. Predkladajú ich daňovníci s príjmami podľa § 6, ak uplatňujú preukázateľné výdavky.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Mám otázku d DP FO B: čo presne znamenajú položky zvyšujúce a znižujúce základ dane? Sú to sumy, ktoré mám v peňažnom denníku ako príjem a výdavok neovpl. základ dane?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Nie, ja si myslím, že by tam mali ísť položky, ktoré Ti upravujú daňový základ v prípade prerušenia alebo ukončenia živnosti...

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    alušik
    Nie, ja si myslím, že by tam mali ísť položky, ktoré Ti upravujú daňový základ v prípade prerušenia alebo ukončenia živnosti...
    Máš pravdu, ale čo potom s tými položkami, ktoré sú uvedené v peňažnom denníku ako príjem a výdavok neovpl. ZD? Neviem, čo presne mám napísať do kolónky príjmy a výdavky zo živnosti. Mám od príjmov odrátať sumu uvedenú ako neovpl. ZD a to isté s výdavkom?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    príjem a výdavok neovpl.základ dane sa neuvádzajú nikde, okrem daň z úrokov, preddavok na daň z príjmu FO,... Do kolonky príjem a výdaj sa uvádza len zaplatený príjem a výdavok. Príjem , výdaj ktorý neovpl.základ dane sa neodpoč.od príjmu,výdavku ovplyv.základ dane.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ospravedlňujem sa veľmi, ale som strašne chorá a trocha menej mi to myslí. Môžem polopate?

    V peňažnom denníku sú príjmy a výdavky v hotovosti a na bankových účtoch. Tieto sa ďalej členia na výdavky a príjmy ovpl. a neovpl. ZD. Čiže do daňového priznania uvediem do príjmov a výdavkov zo živnosti príjmy a výdavky, ktoré mám v peňažnom denníku uvedené v hotovosti a na BÚ tak ako sú, aj keď sú ďalej v členení niektoré ako neovpl. ZD? Neviem, či mi rozumiete...

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Janka6685
    Ospravedlňujem sa veľmi, ale som strašne chorá a trocha menej mi to myslí. Môžem polopate?

    V peňažnom denníku sú príjmy a výdavky v hotovosti a na bankových účtoch. Tieto sa ďalej členia na výdavky a príjmy ovpl. a neovpl. ZD. Čiže do daňového priznania uvediem do príjmov a výdavkov zo živnosti príjmy a výdavky, ktoré mám v peňažnom denníku uvedené v hotovosti a na BÚ tak ako sú, aj keď sú ďalej v členení niektoré ako neovpl. ZD? Neviem, či mi rozumiete...
    Rozumiem a prajem skoré uzdravenie. Do koloniek sa uvádzajú príjmy ovpl.základ dane a výdavky opl.základ dane bez rozlíšenia , že boli uhrádzané z účtu a z pokladne. Tým chcem povedať, že napr. uzavier.operácie, ako napríklad odpisy, kurz.rozdiely vo val.pokladni, na devíz.účtoch sú nepeňaž.operácie a sú uvedené vo výdavkov ovpl.základ dane. Výdavky a príjmy neovpl.základ dane s nimi sa nerobí nič okrem daň z úrokov, preddavková daň FO, ktorá vznikla z daňového priznania za r.2004.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    renča1
    Rozumiem a prajem skoré uzdravenie. Do koloniek sa uvádzajú príjmy ovpl.základ dane a výdavky opl.základ dane bez rozlíšenia , že boli uhrádzané z účtu a z pokladne. Tým chcem povedať, že napr. uzavier.operácie, ako napríklad odpisy, kurz.rozdiely vo val.pokladni, na devíz.účtoch sú nepeňaž.operácie a sú uvedené vo výdavkov ovpl.základ dane. Výdavky a príjmy neovpl.základ dane s nimi sa nerobí nič okrem daň z úrokov, preddavková daň FO, ktorá vznikla z daňového priznania za r.2004.
    Ďakujem veľmi pekne.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Chcela by som sa opýtať, ako to je pri uplatnení nezanieľných častí základu dane FO podľa par. 11, či to dávať do riadka 40 daňového prizania v sume, ktorú FO zaplatila napr. 20000,- alebo len v sume 12000,- Sk.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ešte by som si rada ujasnila: V potvrdení o príjmoch zo ZČ od zamestnávateľ je uvedené, že za jeden mesiac bola uplatnená nezdanitená časť ZD. Do riadku 70 aj tak napíšem sumu 87 936,-?

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Mikolajova
    Chcela by som sa opýtať, ako to je pri uplatnení nezanieľných častí základu dane FO podľa par. 11, či to dávať do riadka 40 daňového prizania v sume, ktorú FO zaplatila napr. 20000,- alebo len v sume 12000,- Sk.
    do riadku 40 das celu sumu, ktora bola zapaltena v r.2005 cize napr. 20.000 a do riadku 41 len 12.000

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Janka6685
    Ešte by som si rada ujasnila: V potvrdení o príjmoch zo ZČ od zamestnávateľ je uvedené, že za jeden mesiac bola uplatnená nezdanitená časť ZD. Do riadku 70 aj tak napíšem sumu 87 936,-?
    áno dáš tam celú sumu na ktorú má nárok, takže 87 936

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    katkaj
    áno dáš tam celú sumu na ktorú má nárok, takže 87 936
    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.