Zavrieť

Porady

daň z motorových vozidiel

Chcem podať daň z motorových vozidiel. Ešte som to nerobila. Ide o to že máme kamionovú supravu . ťahač má 19 ton a radí sa do Euro 3. Bolo mi povedané že nakoľko je to súprava, tak ho mám radiť o triedu vyššie. Znamená to, že mám uplatniť sadzbu na Euro 4 alebo to mám ratať ako 18 tonové auto? .. Poprípade mi poradte kde sa o tom dočítam. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Najprv si pozri Všeobecné záväzné nariadenie vášho kraja o sadzbách dane, nájdeš tam aj návod ako vybrať sadzbu na ťahač a náves

    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...ieSadzbyDaneDP

    Zaradíš ťahač do kategórie podľa počtu náprav a celkovej hmotnosti
    19 ton patrí do kat 18-20 a do DP uvedieš sumu z tabulky o riadok vyššie, t.j.
    sumu v kategórii 16-18 ton
    A za náves takisto, počíta sa ťahač zvlášť a náves zvlášť. Všade pozeráš najväčšiu prípustnú celkovú hmotnosť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Demi0 Ďakujem.. ešte jedna otázka.. tú hmotnosť uvádzam z technického : najväčšia prípustná celková hmotnosť alebo prevádzková hmotnosť?
    Demi0 tomu ťahaču rozumiem. ale aj náves radím o riadok vyššie ?
    kn-alka áno, však som ti napísala: zvlášť ťahač, a zvlášť náves, obe radíš o riadok vyššie a všade pozeráš na najväčšiu prípustnú celkovú hmotnosť z technického.... nečítala si? že sa to pýtaš znova.
      zbaliť
    vozidlo sa zaradí do najbližšej nižšej daňovej skupiny, než do akej by patrilo podľa celkovej hmotnosti uvedenej v dokladoch vozidlo - platí len pre návesové jazdné súpravy (ťahač a náves) napr. ak je ťahač 19 ton tak sadzba sa vyberie ako pre vozidlo 16-18 t a v prípade Euro 3, Euro 4, Euro 5 prípadne aj znížená sadzba dane pre dané vozidlo (samozrejme podľa VZN a sadzieb daného VÚC)

    daň z motorových vozidiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.