Zavrieť

Porady

Daň. priznanie - nevykryté obdobie

Prosím súrne o radu!

Blíži sa termín na podanie daň. priznania a ja si neviem rady. Keď zamestnanec pracoval od 01-07 a 09-12 v Čechách a ten jeden mesiach 08/2005 bol na Slovensku, ale nikde sa neevidoval, proste bol na mesiac doma a potom išiel opäť robiť do Čiech čo mám robiť? Ako mám vykryť celý rok, bez toho mi to na DÚ nevezmú?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Darana
    Prosím súrne o radu!

    Blíži sa termín na podanie daň. priznania a ja si neviem rady. Keď zamestnanec pracoval od 01-07 a 09-12 v Čechách a ten jeden mesiach 08/2005 bol na Slovensku, ale nikde sa neevidoval, proste bol na mesiac doma a potom išiel opäť robiť do Čiech čo mám robiť? Ako mám vykryť celý rok, bez toho mi to na DÚ nevezmú?
    Ak ten mesiac nepracoval ,nemal príjmy, tak s tým nič nenarobíš a nič nevykryješ. Uvedieš len príjmy za odpracované mesiace.

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    Tweety
    Ak ten mesiac nepracoval ,nemal príjmy, tak s tým nič nenarobíš a nič nevykryješ. Uvedieš len príjmy za odpracované mesiace.
    Čítala som tvoje príspevky a vidím, že máš v tejto problematike prehľad, tak ťa poprosím ešte o jednu radu.

    Takže mu celkový príjem prepočítam na Sk kurzom NBS stred - priemerom za celý rok? Aj daň? Alebo ako to je? Mám tu žiadať daň čo zaplatil v Čechách späť?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Na ten jeden mesiac by som mu dala podpísať čestné prehlásenie, že bol dobrovoľne nezamestnaný a nemal počas toho jedného mesiaca žiadny príjem. U nás na DÚ to tak vyžadujú a stačí to.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    ZuzanaP
    Na ten jeden mesiac by som mu dala podpísať čestné prehlásenie, že bol dobrovoľne nezamestnaný a nemal počas toho jedného mesiaca žiadny príjem. U nás na DÚ to tak vyžadujú a stačí to.
    Netreba žiadne prehlásenie , svojim podpisom zodpovedá , že je pravda to , čo priznal.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Darana
    Čítala som tvoje príspevky a vidím, že máš v tejto problematike prehľad, tak ťa poprosím ešte o jednu radu.

    Takže mu celkový príjem prepočítam na Sk kurzom NBS stred - priemerom za celý rok? Aj daň? Alebo ako to je? Mám tu žiadať daň čo zaplatil v Čechách späť?
    Podľa§ 31 odst.4
    Na zápočet dane zaplatenej v zahraničí sa použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, ak ZO je iné obdobie, ako kalendárny rok, použije sa priemer z priemerných kurzov za obdobie, za ktoré sa DP podáva.

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    Uvedomujem si, že asi chápem trošku pomalšie, ale nerada by som urobila hlúposť...
    takže keď už prerátam úhrny prijímov, keď prerátam daň a poistné... to je všetko?
    Ide mi o to, keď mu vznikne preplatok dane, ktorá bola zrazená v Čechách, či si ju môžem žiadať tu - na Slovensku späť?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Darana
    Uvedomujem si, že asi chápem trošku pomalšie, ale nerada by som urobila hlúposť...
    takže keď už prerátam úhrny prijímov, keď prerátam daň a poistné... to je všetko?
    Ide mi o to, keď mu vznikne preplatok dane, ktorá bola zrazená v Čechách, či si ju môžem žiadať tu - na Slovensku späť?
    Daň zaplatenú v ČR nemôžeš dostať späť, pretože si ju platila do rozpočtu ČR.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    DanielaSĽ
    Netreba žiadne prehlásenie , svojim podpisom zodpovedá , že je pravda to , čo priznal.

    Na DÚ v PB to ale správkyne vyžadujú!

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    ZuzanaP
    Na DÚ v PB to ale správkyne vyžadujú!
    No a na školení pani z DÚ hovorila iné, za všetko sa zodpovedá podpisom.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ZuzanaP
    Na DÚ v PB to ale správkyne vyžadujú!
    Neoprávnene, iba ak majú pocit, že platí Ústava z čias socializmu, t.j., že každý mal povinnosť pracovať ....

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Darana
    Uvedomujem si, že asi chápem trošku pomalšie, ale nerada by som urobila hlúposť...
    takže keď už prerátam úhrny prijímov, keď prerátam daň a poistné... to je všetko?
    Ide mi o to, keď mu vznikne preplatok dane, ktorá bola zrazená v Čechách, či si ju môžem žiadať tu - na Slovensku späť?
    Pozri presne § 45 zákona o dani z príjmov-zamedzenie dvojitého zdanenia - použije sa zápočet dane....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.