Zavrieť

Porady

oneskorená zahraničná faktúra z EÚ

Prosím Vás, prišla mi zahraničná faktúra za tovar z EÚ teraz po 30.1.2014, ktorá je vystavená 19.12.2013. Musím spraviť DDP do 12/2013 kde odvediem daň a v 1/2014 by som si mala zas odpočítať. Keďže sa obávam ako by mi to ťahalo do kontrolného výkazu, môžem odviesť aj uplatniť dph v decembri? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Prečo si komplikovať život. Načo máme § 20 ods. 1 písm. a)?
    1zuzka nebolo by to v prípade, ak by mi tovar prišiel napr. po uhradení tej faktúry? Mne sa daň.povinnosť viaže na dátum vyhotovenia Fa,aj keď som ju nemala.Mýlim sa?
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Podaj dodatočné 12/2013. Uplatni povinnosť aj odpočítanie. Bude to mimo KV.
    1zuzka ďakujem

    skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

    skvrnka
    V tomto prípade si tiež myslím, že kludne podať dodatočné, lebo sa môže uplatniť povinnosť aj odpočítanie a je to v poriadku. Ale ako to urobiť v prípade rovnakých dátumov ako je v dotaze, ale napr. ak si nemôžeme odpočítať dph, a musím len dodaniť. Ak teda prišla po 30.1.2014 môžem ju síce dať ešte do účtovníctva v súvislosti s závierkou roku 2013, ale ak urobím dodatočné a nemôžem odpočítať hneď mám pokutu, aj keď zato nemôžem, že prišla až teraz?

    oneskorená zahraničná faktúra z EÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.