Zavrieť

Porady

Chybný výpočet mzdy za december 2013

Dobrý deň Poraďaci, prosím vie mi niekto poradiť? V decembrovej výplate mi bola vyplatená dovolenka za 9 dní, ktorú som ale nečerpal, navyše som ju mal za rok 2013 aj komplet celú vyčerpanú...proste účtovníčka spravila chybu a tak som dostal k výplate nečakaný darček. Samozrejme som sa ozval a teraz chcú túto chybu napraviť zrážkou zo mzdy, ale...ako správne vyriešiť túto situáciu? Môžu mi to zraziť z hrubej mzdy alebo mi vyrátajú koľko to bolo v čistom a zrazia z čistého alebo ako na to?

Ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil pepa78 : 01.02.14 at 13:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pepa78 Ja sa nepýtam či ro musím vrátiť...kebyže to nechcem vrátiť tak sa asi nepriznám...mne ide o to, že každe navýšenie mzdy á vplyv na veľa vecí...napr. priemernú hodinovú sadzbu, dane, atď a nerád by som na ich chybu doplatil...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pepa78 Ja sa nepýtam či ro musím vrátiť...kebyže to nechcem vrátiť tak sa asi nepriznám...mne ide o to, že každe navýšenie mzdy á vplyv na veľa vecí...napr. priemernú hodinovú sadzbu, dane, atď a nerád by som na ich chybu doplatil
    Mal si ju neprávom navýšenú, a keď to opravia, dostaneš sa na úroveň, akú si mal mať
    Kedže priemerka sa počíta za kvartál, oprava mzdy ti ju nenaruší .
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pepa78 chápem, ale opravia mi mzdu za december, na prvý kvartál mi to neurobí vplyv na priemerku, ale čo s druhým kvartálom, kde januárová mzda bude ponížená o zrazenú chybu?
    Tweety ale neoprávnene Ti navýšilo priemerku za 4.Q, to ti nevadí?
    pepa78 bože je víkend a vy ste agresívni jak hovado, vidíš niekde že by som chcel niečo zneužiť , využiť ? Ja sa len slušne pýtam, ako z tejto situácie výjsť s čistým štítom...chcem len, aby mi to neovplyvnilo nič, ani priemerku za 4.Q ani priemerku za 1.Q proste len to vrátiť...
    Tweety kto je agresívny? možno len ty. ja som len opísala ako to v skutočnosti je.Ak si pri výplate mzdy na chybu upozornil, mala do mzdárka opraviť. A prepáč, že som chcela odpovedať. Invektívy si vyprosím.
    pepa78 Ja si tvoj čas, strávený nad mojou otázkou vážim...prvý kto tu dal invektív si bola ty a to otázkou, či mi nevadí neoprávnené navýšenie priemerky za 4Q...mzdárka sa o probléme dozvedela v deň, keď mi prišla výplatná páska, t.j. deň po príchode mzdy na účet...bohužial to neriešila a chce to teraz riešiť zrážkou zo mzdy. Čo plne chápem, ale keď si predstavíš, že mám cca € hrubú mzdu a ona z nej zobere 900 €, tak to priemerku v 2Q výrazne ovlipvní. Preto zisťujem ako to vyriešiť s čistým štítom. Najradšej by som tie peniaze zobral a odniesol do firmy a je pokoj...
    Tweety Mal si trvať na tom, aby to opravila v mesiace, v ktorom to urobila zle. Ale správna mzdárka si skontroluje mzdy predtým, ako ich ide zaúčtovať. A druhá rovina je nákladová.
    pepa78 Strčila hlavu do piesku, takkže ona mala šancu to opraviť ešte v tej decembrovej výplate, aj keď už bola mzda na účte ?
    Tweety áno ,mala
    pepa78 Ďakujem za odpoveď a ešte jedna vec, ako by si to riešila ty, ak by si to neriešila v decembri? S ohľadom na všetko spomenuté? Ďakujem
    Tweety Opravou, vrátením neoprávnene vyplatenej náhrady za dovolenku.
    pepa78 OK, už to vidím...stiahne mi z hrubého platu tú čiastku ako má... spriemerkami neurobí nič, na 1Q mi ostane navýšená...2Q mi klesne a ja na to doplatím tak, že prvé tri mesiace dovolenku neberiem, berem podľa plánu dovoleniek až na velkú noc, kde sa mi ale dovolenka bude rátať zo zníženej priemerky 2Q a teraz mi povedz, či je to tak spravodlivé, keďže ja som nič nespôsobil...
    Tweety no nie je, mala to opraviť ešte v decembri.
      zbaliť

    Chybný výpočet mzdy za december 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.