Zavrieť

Porady

nedodržiavanie zákonníka práce

dobrý deň, vedel by niekto poradiť na koho sa obrátiť ak zamestnávateľ sústavne porušuje ZP ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    inšpektorát práce,nájdi si na nete podľa bydliska

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    zamestnavateľ MOŽE porušovať, čo len chce,

    ved na to vymysleli krízu , aby robotníci moc nevyskakovali,

    či NIE ??
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 Niekedy je právne vedomie zamestnancov na úrovni analfabeta. Moji zamestnanci majú napísané v zmluve výplatný termín 28 nasledujúceho mesiaca. Jednu moju "chytrú" zamestnankyňu naočkovali zákonníkom práce a prišla doniesla okamžitú výpoveď lebo som porušil § zákonníka práce ohľadne výplaty miezd. Vraj som nevyplatil mzdu do 15 dní tak ako to píše zákonník práce lenže nikto jej neporadil to slovíčko " po riadnom výplatnom termíne" preto by bolo lepšie aby napísal ktorý § porušuje možno žije v omyle
    Indeed ak nedaš zamestnacom vyplatu v termine , si HOVADO
    pavol54 prečo mi nadávaš, vždy dostali v termíne podľa pracovnej zmluvy
    Indeed tak potom všetko O.K. maš moj rešpekt, pán podnikatel
    Ferdosondo Zaplatiť 28 dní po vykonaní práce. Nič moc. V podstate zadržiavaš štyri týždne peniaze, ktoré patria zamestnancom. Ak by si nevedel tak to sú tí čo na Teba robia!
    pavol54 a tí odberatelia ktorí majú na úhradu 180 dní sú luft? KEBY PLATILI DO 14 DNí TAK NIE JE PROBLÉM a tých 28 dní obojstranný zmluvný vzťah však nech sa zamestnajú trebárs v OBCHODNEJ SIETI ktorá odo mňa tovar odoberá lenže to je dobrý zahraničný podnikateľ ktorý môže čo chce a ja som len sku...ý domáci vykorisťovateľ ktorý musí
      zbaliť

    nedodržiavanie zákonníka práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.