Zavrieť

Porady

Ako učtujete hotovostné faktúry v JU - alfa plus od 01.01.2014 - kontrolný výkaz ?

Do 31.12.2013 som napr. hotovostnú fa z Metra zaúčtovala v PD - v pokladni- priamo VOZD. Od 01.01.2014 nahrávate aj hotovostné faktúry do záväzkov z dôvodu aby sa zapísali so všetkými náležitosťami do kontrolného výkazu ?

Originál DF si založíte do šanónau s došlými faktúrami ?
Prefotenú kópiu DF s dokladom o úhrade faktúry cez ERP do šanónu pokladne ?

Za všetky príspevky ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Už tu bolo písané, že Metro ide do záväzkov...metro fa dám do záväzkov a bloček z ERP dám do PD
    mondes Ja som stále hotovostné faktúry účtovala do záväzkov.

    AdamC je offline (nepripojený) AdamC

    AdamC
    Ja to dávam tiež do záväzkov od 1.1., no skôr mám problém s ich číslom faktúry. Na faktúre mám 0/0(025)/0008/003743 a na ERP 0/0/0008/003743. Tak neviem, čo oni láskavo dajú do svojho kontrolného výkazu. Tuším, že sa čoskoro dočkáme zjednodušenia číslovania dokladov u mnohých subjektov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Danielle369 Uvedieš číslo faktúry a to je na faktúre 0/0(025)/0008/003743 ...na ERP JE LEN číSLO úHRADY......o úhrade účtuješ len v PD.
    Rozalka Poniektorí už aj začali zjednodušovať, dúfajme, že postupne tak urobia všetci.
    Danielle369 Mne osobne by to velmi ulahčilo...účtujem vela Metro faktúr....
      zbaliť

    Ako učtujete hotovostné faktúry v JU - alfa plus od 01.01.2014 - kontrolný výkaz ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.