Zavrieť

Porady

Zlúčenie firiem - účtovanie a dane

Dobrý, deň. O zlúčení firiem som si na porade prečítala asi všetky príspevky, ale aj tak by som potrebovala potvrdiť alebo vyvrátiť moje pochybnosti v tejto problematike.
firma A - zanikajúca firma
firma B - právny nástupca
Firma A bola zrušená notárskou zápisnicou k 23.12.2013 ale výmaz z OR nastal až 25.1.2014.
1. Ktorý je rozhodný dátum pre vykonanie DP a mimoriadnej účtovnej závierky? (po tom čo som si prečítala nejaké príspevky som to pochopila tak že 23.12.2013 (keď bola zrušená)??
Ak je to tento dátum potom mimoriad. ú.z. a DP robí pri zlúčení iba firma A a to k 22.12.2013 alebo riadne k 23.12.2013??
Výkazy podáva firma B za firmu A lebo firma A v tomto čase už bola vymazaná z OR?
(a čo to znamená??? na výkazoch budú uvedené údaje firmy A alebo firmy B?)
Výkazy sa posielajú už elektronickou formou, kde ani jedna firma nemá zaručený elektronický podpis.
Treba poslať DU aj nejaký list o zlúčení firiem k týmto výkazom?
Firma A má sídlo v BA a firma B má sídlo v KE.
Na ktorý DÚ posielam výkazy?
Ak firma A vykáže zisk, predpis dane zaúčtuje ešte do mimoriad. ú.z.?
A kto tú daň platí firma A alebo B.
Po vykonaní mimor.ú.z. a DP ak berieme do úvahy dátum zrušenia 23.12.2013 firma B pripočíta zostatky účtov firmy A k svojim účtom v súvahe? a ku ktorému dátumu? ku dňu ktorý nasleduje po dni kedy bola vykonaná momoriadna ú.z. a DP firmy A čiže k 24.12.2013?
Firma A nemá odpisovaný ani neodpis.majetok. Zostatky má len na týchto účtoch.
211,221,311,411,421,364,341,428 - zostatky na týchto účtoch len pripočítam k účtom firmy B?

Ja viem že je to veľa otázok. Cca viem čo mám robiť len v tých dátumoch zrušenia a výmazu mám chaos a tak neviem ku ktorým dátumom mám čo robiť a aj to že jedna firma má sídlo v BA a druhá v KE.

Vopred srdečne ďakujem za každú radu.
vieraatr Prosím , ako si to vyriešila, ja tiež mám tento problém.Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zlúčenie firiem - účtovanie a dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.