Zavrieť

Porady

Účtovanie spotrebnej dane - OMEGA

Prosím skúsených "Omegáčov" o radu, ako správne zaúčtovať dovoz alkohol. nápojov z ČR, tzn. tovar je nakupovaný bez spotrebnej dane a bez DPH. Vôbec netuším, cez akú "EUD" zaúčtovať spotrebnú daň tak, aby sa mi zároveň o túto daň navýšil aj základ pre výpočet DPH. A ako potom zaúčtovať Daňové priznanie k spotrebnej dani? Mám v tom trochu chaos, prosím, pomôžte !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    petovsan
    Prosím skúsených "Omegáčov" o radu, ako správne zaúčtovať dovoz alkohol. nápojov z ČR, tzn. tovar je nakupovaný bez spotrebnej dane a bez DPH. Vôbec netuším, cez akú "EUD" zaúčtovať spotrebnú daň tak, aby sa mi zároveň o túto daň navýšil aj základ pre výpočet DPH. A ako potom zaúčtovať Daňové priznanie k spotrebnej dani? Mám v tom trochu chaos, prosím, pomôžte !!!
    Odporúčam ti napísať túto istú otázku na hot-line: omega@kros.sk . Do 30 min. dostaneš kvalifikovanú odpoveď.
    (ja neovládam zákon o spotrebnej dani, preto ti neradím inak).

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    petovsan
    Prosím skúsených "Omegáčov" o radu, ako správne zaúčtovať dovoz alkohol. nápojov z ČR, tzn. tovar je nakupovaný bez spotrebnej dane a bez DPH. Vôbec netuším, cez akú "EUD" zaúčtovať spotrebnú daň tak, aby sa mi zároveň o túto daň navýšil aj základ pre výpočet DPH. A ako potom zaúčtovať Daňové priznanie k spotrebnej dani? Mám v tom trochu chaos, prosím, pomôžte !!!
    program Omega spotrebnu daň nerieši. nakupovany tovar sa zadáva v EUD klasicky ako iné doklady v okruhu DF, zDF, pričom sa základ zadáva vrátane spotrebnej dane. To znamená ani DP k spotrebnej dani Omega nerieši, treba ho urobiť mimo - ručne.

    Katyka je offline (nepripojený) Katyka

    Katyka
    Ahoj,

    ja tiez uctujem spotrebnu dan z liehu. Moj pripad vyzera asi takto. Tovar mi chodi z CZ - teda uctujem zDF a to cez paragraf 11. Program mi vypocita samozdanenie a potom osobitne nauctujem cez ID spotrebnu dan, ktorú mi da skladník rozratanu na jednotlive dovozy na ucty 132/345 a ked ju uhrádza z banky tak sa mi 345 vyrovna oproti 221. a tym padom ju aj dostanem do obstaravacej ceny. Neviem ako mas vedeny sklad ty ale mne ho robi on na inom programe takze ja to takto robiť môžem. Ak som ti pomohla tak som rada ak nie tak mozno nabuduce.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Ďakujem všetkým za pomoc, už v tom mám svetlejšie. Písala som aj do KROS-u, žiaľ v ich programe vraj s účtovaním spotr. daní neuvažujú. Účtovala som to podobne ako Katyka, len s tým rozdielom, že nie cez ID a cez sklad (účtujeme B-čkom), ale záväzok voči Colnici (t.j. priznanie k spotr. dani) som nahodila ako ďalšiu došlú zDF vo výške spotr. dane za celý mesiac dokopy, čiže nemám vyčíslenú spotr. daň k jednotlivým dovozom. Môžem to účtovať aj takýmto spôsobom? Ešte premýšľam nad spôsobom, akým to účtuje "Slnko", len neviem, ako potom sadnú zahr. dodávatelia, keď zahr. faktúry v cudzej mene sú navýšené aj o spotrebnú daň v Skk, ktorú však platím v tuzemsku Colnici ???

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Halóóó, experti na spotr. dane, čo vy na to??? Prosím o pomoc ...

    A ešte mám jednu otázku k Omege, trochu som si to asi skomplikovala, nikde som zatiaľ nenašla môj prípad: začala som účtovať novú s.r.o., ktorá bola založená 30.12.2004, takže tam neboli žiadne pohyby, iba zákl. vklad. Potom z časových a iných dôvodov, keďže mali veľmi málo pohybov, som im kvartálnu DPH za I.-III.Q.napočítavala v ruke, za IV.Q. už som to robila v SW Omega (ale iba ten konkrétny kvartál) a teraz si neviem rady, keď chcem dohodiť tie predchádzajúce účt. prípady, ako dodatočne nahodím počiatočný stav k 01.01.2005 do zákl. imania ??? Za Vaše múdre rady vopred ďakujem.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    petovsan
    Halóóó, experti na spotr. dane, čo vy na to??? Prosím o pomoc ...

    A ešte mám jednu otázku k Omege, trochu som si to asi skomplikovala, nikde som zatiaľ nenašla môj prípad: začala som účtovať novú s.r.o., ktorá bola založená 30.12.2004, takže tam neboli žiadne pohyby, iba zákl. vklad. Potom z časových a iných dôvodov, keďže mali veľmi málo pohybov, som im kvartálnu DPH za I.-III.Q.napočítavala v ruke, za IV.Q. už som to robila v SW Omega (ale iba ten konkrétny kvartál) a teraz si neviem rady, keď chcem dohodiť tie predchádzajúce účt. prípady, ako dodatočne nahodím počiatočný stav k 01.01.2005 do zákl. imania ??? Za Vaše múdre rady vopred ďakujem.
    K tomuto ti prikladám link s postupom sú 2 možnosti: http://www.porada.sk/showpost.php?p=147374&postcount=5

    Účtovanie spotrebnej dane - OMEGA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.