Zavrieť

Porady

Preddavky na dan z príjmu PO platené na rok 2014

v roku 2013 sme platili stvrťročné preddavky na daň z príjmu PO. V roku 2014 nám vznikne povinnosť platiť mesačné preddavky. Do 31.3.2014 máme zaplatiť štvrťročný preddavok alebo mesačné preddavky za január, február, marec už po novom ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Máš zaplatiť štvrťročné preddavky prepočítané na 22% daň z PPO. Pozor, hranica pre platenie štvrťročných preddavkov sa posunula na 2500 Eur. teda poslednú známu DP(z roku 2012) prepočítaš x 22% a ak je menej ako 2500 Eur, tak štvrťročné preddavky neplatíš.

    https://www.financnasprava.sk/_img/p...d_1_1_2014.pdf

    mojto je offline (nepripojený) mojto

    mojto
    nie, do 31.3.2014 zaplatíš preddavky ako predtým, dorovnáš za 4 mesiace k 30.4. 2014 a potom pokračuješ mesačne
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    účtovník 007 nezaplatí ako predtým, predsa predtým mala preddavky prepočítané na 23%, teraz musí prepočítať na 22% daň z príjmov PO. Následne daň vyrovnať po podaní DP.
    mojto súhlasím, prepočíta na 22%, ale nebude posielať v jan,febr a marci, toto som mala na mysli
    lejka Zaplatili sme 6500eur preddavky za rok 2013 a vychádza nám 4800eur daň Po za rok 2013, čiže máme preplatok......tak 31.3.2014 uhradíme preddavok 22% z dane za rok 2012?:
      zbaliť

    martae je offline (nepripojený) martae

    martae
    V prípade daňovníka – právnickej osoby so zdaňovacím obdobím kalendárny rok platenie preddavkov na daň v roku 2014 do lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie roka 2013, tzn. do 31.3.2014 (za
    predpokladu, že daňovník nemá predĺženú lehotu na podanie daňového priznania), vychádza z poslednej známej daňovej povinnosti uvedenej na r. 910 tlačiva daňového priznania za zdaňovacie obdobie roka 2012. Pri
    prepočte poslednej známej daňovej povinnosti z r. 910 sa základ dane prepočíta aktuálnou sadzbou dane platnou v zdaňovacom období roka 2014, na daň ktorého sú preddavky na daň platené a odpočítajú sa sumy
    uvedené na riadkoch:
    610 - Úľava na dani,
    710 - Zápočet dane zaplatenej v zahraničí,
    830 - Suma dane vybranej zrážkou považovaná za preddavok na daň podľa § 43 ods. 6 a 7 ZDP.
    r. 910 = (r. 500 x 22 %) - (r. 610 + r. 710 + r. 830) daňového priznania za zdaňovacie obdobie roka 2012
    Na základe takto upravenej poslednej známej daňovej povinnosti sa v súlade s § 42 ods. 1 a 2 ZDP, po
    zaokrúhlení podľa § 47 ZDP, určia a vypočítajú preddavky na daň platené v roku 2014 do lehoty na podanie
    daňového priznania za zdaňovacie obdobie roka 2013.
    Mikolajova Prosím Vás preddavky na dan z príjmu PO za rok 2013 zaplatené za 4Q/2014 v r.2015 sa započítavajú do DP PO v r. 2014?

    Preddavky na dan z príjmu PO platené na rok 2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.