Zavrieť

Porady

registrácia k 15. dňu v mesiaci

Prosím Vás, 15.3.2006 sa firma stala plátcom DPH. Nie je mi jasné, čo s došlými faktúrami v mesiaci 3/2006 napr. nájom, energia. Majú nárok na odpočet?
A ešte, čo s registračnou pokladňou? Musí sa vynulovať a nahodiť od začiatku, alebo pokračovať. Lebo úpravy dane sú tam možné len pri nulovom GT?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anelly je offline (nepripojený) anelly

    anelly
    To isté som zažila aj ja a skoro ma ..., totižto daná situácia sa mi zopakovala aj na druhej firme a po predchádzajúcom zážitku som bola osobne na DÚ a tam ma zaregistrovali od 1.dňa nasledujúceho mesiaca. Späť k otázke : Neviem, či má niekto iné skúsenosti, ale ja som musela všetko rozdeliť podľa dátumu odkedy sme boli platcami. Čo sa týka energie a pod.- prerátavala som to pomerom podľa počtu dní ako keď robíš NBO a pod. Niekto má možno iný názor. Pekný deň!

    JankaV je offline (nepripojený) JankaV

    JankaV
    ďakum za radu. Ja som ešte rozmýšľala, či by nebolo jednoduchšie dorobiť mesiac ako neplátca a na konci mesiaca z tržieb vypočítať odvod DPH. Tým by štát o nič neprišiel, ibaže by boli porušené všetky zákony.
    Asi bude lepšie sa s tým pohrať a urobiť to tak ako je registrácia.

    Renatka je offline (nepripojený) Renatka

    Renatka
    Prosím o Radu:
    firma sa stala platiteľom DPH 15.2.06. V roku 2005 mam na 042 obstaranie aj služby - projekt.služby, výskumy, ktoré boli účtované s DPH. Môžem v 1.zdaň. období uplatniť DPH aj z týchto faktúr?? Dakujem za odpoveĎ

    Eva K. je offline (nepripojený) Eva K.

    Eva K.
    Dobrý deň, ja som zažila podobný prípad. Štastie bolo to, že platiteľom dph sa stal 1.1.05.
    My sme postupovali takto:
    ERP sa preinštalovalo od 1.1.05 ako platiteľ dph - nový rok, nová pokl. kniha
    nakolko k 31.12 bola urobená inventúra zásob tovaru - vedeli sme presnú hodnotu zásob /nemuseli sme robyť mimoriadnu inventúru/, museli sme len vyhladať /prezrieť- pomohol klient/dodávateľov, či sú takisto platitelia dph a tak sa z týchto zásob tovaru /aj materiálu môže byť ak máte/ nárokovalo späť dph.
    z majetku - či Im alebo DIM - sa dph nenárokovalo.

    Momentálne mám takú situáciu, že klient sa tal platiteľom k 1.4.06, takže postupovať budem podobne, s tým rozdielom, že klient mi k 31.03.06 musí urobiť inventúru zásob tovaru a materiálu.

    registrácia k 15. dňu v mesiaci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.