Zavrieť

Porady

skolaudovaná stavba na cudzom pozemku

Dobrý deň,

potrebujem Vašu pomoc. Mám vo vlastnístve stavbu, ktorá je riadne skolaudovaná, avšak pozemok vlastní cudzia osoba. Stalo sa to všetko ešte za čias komunistov, čiže som dostal od družstva oprávnenie na užívanie toho pozemku. Avšak už ho za tej doby odkúpil niekto druhý a teraz mi robí problémy. Mohli by ste mi pomôcť ako sa voči nemu brániť? Nejedná sa o čiernu stavbu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Robí problémy akého druhu ?
    - bráni ti vo vstupe
    - poškodzuje ti stavbu, nárokuje si na niečo iné ?

    Skúsili ste sa dohodnúť na odkúpení ? Ty pozemok, alebo on stavbu ?

    Ak nič nepomôže, tak návrh na súd na určenie vecného bremena alebo vysporiadania. Napríklad, že Ti musí odpredať pozemok pod stavbou a prístupovú cestu alebo ťarcha na zvyšok jeho pozemku s právom prechodu pre teba...
    santen87 ide o chatku a on sa domáha, aby som tú chatku zbúral :/ avšak to podľa mňa nemôže vysúdiť, či áno? veď sa nejedná o § 135c a teda o neoprávnenú stavbu, keďže je riadne skolaudovaná.
    bodliak Ak sa nedohodnete, tak návrh na súd a vysporiadanie.

    Nenechaj sa zastrašovať. Ak si ochotný chatku predať, môže ju kúpiť (a potom zbúrať).

    skolaudovaná stavba na cudzom pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.