Zavrieť

Porady

Narok na rodicovsky prispevok a navrat do zamestnania v 1,5roku dietata

Dobrý deň,mám 1,5 ročné dievčatko a chcela by som nastúpiť naspäť na svoje miesto, mám zmluvu na dobu neurčitú a zaujíma ma či neprídem o materský príspevok
Naposledy upravil Mariana B. : 05.02.14 at 08:36 Dôvod: Zmena nazvu otazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Narok na rodicovsky prispevok mas do 3 rokov veku dietata bez ohladu na to, ci si s nim doma alebo pracujes.

    Pozri aj tu:
    http://www.porada.sk/t234470-rodicov...vej-prace.html
    katarinabirosova viete mne ide o to, či nieje nejak obmedzené, koľko môžem zarábať, či sa nebude upravovať moja pracovná zmluva, chcem niečo zarobiť ale nie prísť o rodič. príspevok a hlavne chcem sa dopredu pripraviť aby som vedela, že ma šéf o niečo neukráti
    veronikasad Prečo by ťa mal o rodičovský príspevok ukracovať šéf - ten predsa vypláca UPSVaR

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    katarinabirosova (Dnes 14:39) viete mne ide o to, či nieje nejak obmedzené, koľko môžem zarábať, či sa nebude upravovať moja pracovná zmluva, chcem niečo zarobiť ale nie prísť o rodič. príspevok a hlavne chcem sa dopredu pripraviť aby som vedela, že ma šéf o niečo neukráti

    Obmedzená výška príjmu nie je. A ak by prišlo k úprave PZ,(,ale ak sa nič nemení, nie je dôvod na úpravu), musíš s ňou súhlasiť. .
    katarinabirosova ďakujem krásne za odpoveď, veľmi ste mi pomohli krásny deň prajem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nástupom do práce neprídeš o rodičovský príspevok, ale prídeš o dôchodkové poistenie platené štátom ako rodič starajúci sa o dieťa. Preto sa treba v SP z dôchodkového poistenia odhlásiť. Ak by si znovu požiadala o rod.dovolenku nezabudni sa nanovo prihlásiť na reg.liste FO.

    Narok na rodicovsky prispevok a navrat do zamestnania v 1,5roku dietata

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.